Oszuści wciąż aktywni. Nowe metody kradzieży

1
W dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których seniorzy padają ofiarą oszustów. Złodzieje wykorzystują łatwowierność i dobre serce starszych osób, pozbawiając ich w ten sposób oszczędności. Nie jest to jedynie gotówka, bo zdarzają się przypadki, gdy w ręce oszustów trafia złota biżuteria. Jeden z nich trafił w końcu w ręce krotoszyńskich policjantów.

23-latek został namierzony i zatrzymany przez krotoszyńskich policjantów. Należał do grupy, która wyłudzała pieniądze od seniorów metodą „na policjanta”. W jednym z przypadków do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował ją, że znaleziono jej podrobiony dowód osobisty w związku z czym jej konto w banku jest zagrożone i ma natychmiast wypłacić wszystkie pieniądze z konta. Potem na umówione hasło ma przekazać gotówkę drugiemu z mundurowych. – Łatwowierna kobieta uczyniła tak, jak jej przykazano. Poszła do banku, wypłaciła pieniądze, po czym na skrzyżowaniu ul. Zacisze z ul. Rawicką nieznanemu mężczyźnie przekazała znaczną sumę pieniędzy – informuje asp. Piotr Szczepaniak z krotoszyńskiej policji.

Policjanci zajęli się sprawą i zatrzymali 23-latka, którego zadanie polegało na odbieraniu pieniędzy od oszukanych ludzi. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a grozi mu nawet do 12 lat więzienia. – Wszystko wskazuje na to, że w powyższy proceder zamieszanych jest więcej osób, dlatego sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań – dodaje Szczepaniak.

To jednak nie jedyna metoda złodziei. Policjanci z Ostrzeszowa zostali poinformowani o kradzieży na terenie miasta. W godzinach wieczornych kobieta udając omdlenie, zwróciła na siebie uwagę jednego z przechodniów. Ten starał się jej pomóc. Ona wykorzystując chwilę nieuwagi, ukradła mu 800 zł. – Pamiętajmy, aby nie wpuszczać do swojego domu lub mieszkania osób nam nieznanych, zwłaszcza jeśli przebywamy w nim sami. Zwracajmy również uwagę na osoby starsze lub zamieszkujące samotnie w naszym sąsiedztwie, gdyż to one najczęściej padają ofiarami oszustów bądź osób innych narodowości – tłumaczy kom. Ewa Jakubowska, rzecznik ostrzeszowskiej komendy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick