Oszukani przez dewelopera protestowali przed budynkiem prokuratury

5
Fot. Oszukane Osiedle Dębowe
Grupa mieszkańców Osiedla Dębowego w Kaliszu protestowała dziś przed budynkiem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Zostali oni oszukani przez jednego z deweloperów, który odpowiadał za wybudowanie nowych mieszkań w tej dzielnicy Kalisza. Poszkodowani wpłacili część pieniędzy na konto dewelopera, który nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Mieszkania nie zostały wybudowane. Protestujący domagają się do prokuratury podjęcia szybkich i zdecydowanych kroków prawnych w tej sprawie.

Mieszkańcy od ponad dwóch lat czekają na dokończenie budowy ich mieszkań na Osiedlu Dębowym w Kaliszu. Wpłacili oni już część należnej kwoty, wielu z nich zaciągnęło kredyty, które teraz muszą spłacać nie mając tego, za co zapłacili – mieszkań. Deweloper zniknął wraz z ich pieniędzmi.

Przyjechali dziś do Ostrowa Wielkopolskiego, by protestować przed budynkiem Prokuratury Okręgowej. – Działanie prokuratury wysoce nas niepokoi i wyrażamy dziś swoje emocje. Są tu zdesperowani i zawiedzeni ludzie. Nam samym jest wyjątkowo ciężko walczyć. Apelujemy do wszystkich by wsparli nas w dążeniu do sprawiedliwości. Boimy się, ze sprawa cichnie i skończy się bez adekwatnych wyroków. Niektórym nadal ciężko jest uwierzyć, że zostaliśmy przez dewelopera oszukani i że należy wobec tych ludzi wyciągnąć poważne konsekwencje – informują mieszkańcy osiedla na swojej facebookowej stronie.

Deweloper ogłosił upadłość, a z pomocą miasta dokończenia budowy mieszkań podjęło się Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Oszukani mieszkańcy będą musieli jednak dołożyć do tej budowy z własnej kieszeni. – Prokuratura w ogóle nie widzi w tym problemu. Podejrzewamy że deweloper wszędzie miał znajomości. Obracał się w “elicie” cały czas – mówi nam Tomasz Grala, przyszły mieszkaniec Osiedla Dębowego.

Jak informują nas protestujący prokuratura zamknęła drzwi wejściowe do budynku, a pod prokuraturą pojawiła się policja. – W zgromadzeniu brało udział 19 osób. Dwie z nich zostały ukarane mandatami karnymi za używanie środków pirotechnicznych – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Mieszkańcy nie wykluczają kolejnych protestów w tej sprawie, jeśli nie zostaną podjęte żadne nowe kroki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  • 13
   1

   jak notariusz dopuścił do takiej umowy? dlaczego notariusz nie informował ludzi,że coś tu nie gra?

  • Do komornika nie każdy ma w rodzinie dewelopera zeby powiedzieć
   Że to znajomy i żeby można mu powierzyć oszczędności

 1. 19
  1

  Super. Ludzie upokorzeni przez dewelopera. To jeszcze niech im wymiar sprawiedliwości dopiecze. A prokuratura to dlaczego się przed nimi zamknęła? Może ma coś na sumieniu?

 2. Niema nic gorszego od tego co tu się stało
  Prokuratura niewidzi nic złego w developera postępowaniu gdzie jest prawo ?prokuratura pewnie siedzi w kieszeni dewelopera bo innego wytłumaczenia niema

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick