Ostrzeżenie hydrologiczne, możliwy silny wiatr [AKTUALIZACJA]

2
Źródło: Polscy Łowcy Burz
Pogoda nad naszym regionem jest niespokojna. Opady deszczu i porywisty wiatr dają o sobie znać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla całego województwa wielkopolskiego. Dodatkowo polscy łowcy burz ostrzegają przed silnym wiatrem, który znów może sięgnąć nawet do 100km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał hydrologiczne ostrzeżenie II stopnia dla województwa wielkopolskiego. Obowiązuje od piątku (15.03) od godziny 11:15 do soboty (16.03) do godziny 12.00. Prawdopodobieństwo wynosi 90%.

Treść ostrzeżenia: W związku z trwającym spływem wód opadowych oraz prognozowanymi opadami deszczu w zlewniach lewostronnych dopływów Odry środkowej położonych poniżej 700 m n.p.m., prognozuje się wzrosty i wahania stanów wody z możliwością lokalnych przekroczeń stanów ostrzegawczych. W zlewni Baryczy (w szczególności zlewnie Sąsiecznicy i Kurochu) stany wody będą utrzymywały się na granicy stanów ostrzegawczego i alarmowego.

Źródło: IMGW

Polscy Łowcy Burz ostrzegają także przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać prędkość nawet do 100km/h. Wystąpią także opady deszczu, śniegu i krupy śnieżnej.

Źródło: Polscy Łowcy Burz

AKTUALIZACJA

Ostrzeżenie przed wiatrem pierwszego stopnia wydało także IMGW. Obowiązuje od piątku (15.03) od godziny 20.00 do soboty (16.03) do godziny 9.00. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 90km/h.

Źródło: IMGW

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick