Ostrzeszowskie kąpielisko bez wsparcia z ministerstwa

0
Duża plaża, czysta woda i stała kontrola ratowników wodnych - to główne atuty ostrzeszowskiego basenu odkrytego. Gospodarze obiektu mieli w planach instalację dodatkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych, ale wniosek o dofinansowanie ministerialne odrzucono. Póki co jest jedna zjeżdżalnia, a wkrótce ma być druga - dla mniejszych dzieci.

Na ostrzeszowskim kąpielisku chętnie spędzają wolny czas zarówno ostrzeszowianie, jak i mieszkańcy okolicy. Mimo, że oprócz zjeżdżalni i kilku wysłużonych sprzętów dla dzieci atrakcji nie ma zbyt wielu, odwiedzającym podoba się plaża i to, że woda jest czysta i ciepła. W najbliższych dniach ma się pojawić drugi, mniejszy ślizg, dla młodszych dzieci. Na specjalnie przygotowanym terenie miała też stanąć siłownia zewnętrzna i nowy plac zabaw. Niestety wniosek o ministerialne dofinansowanie został odrzucony, bo w ostatniej chwili zmieniono kryteria. Zarządcy obiektu nie kryją rozczarowania, tym bardziej, że w budżecie miejskim także nie przewidziano pieniędzy na inwestycje na kąpielisku.

Sezon na ostrzeszowskim kąpielisku rozpoczął się 23 czerwca i potrwa do 2 września. 9 i 7 złotych to koszt jednorazowego biletu wstępu, po siedemnastej cena biletu spada o połowę.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick