Ostrzeszowski żłobek miejski w budowie. Ruszyła rekrutacja!

0
Fot. Pixabay
Kilka miesięcy temu ruszyła budowa pierwszego, miejskiego żłobka w Ostrzeszowie. Teraz samorząd ogłasza, że wystartowała rekrutacja maluchów do placówki! Oferowanych jest 40 miejsc dla dzieci do 3 lat z terenu Miasta i Gminy Ostrzeszów.

To pierwszy, miejski żłobek na terenie Ostrzeszowa. Gdy tylko ogłoszono jego budowę to wielu rodziców zaczęło dopytywać o termin zapisów do placówki. Zainteresowanie jest więc bardzo duże. W nowopowstałym budynku znajdzie się miejsce dla 40. maluchów do 3 lat. Obowiązuje jednak rekrutacja dzieci, a rodzice muszą spełnić określone warunki.

Projekt jest skierowany dla osób bezrobotnych lub biernych zawodowo ze względu na opiekę nad dziećmi, osób pracujących i opiekujących się dziećmi, osób z niepełnosprawnością lub tych, którzy posiadają niepełnosprawne dziecko oraz dla samotnych rodziców. Dziecko do żłobka mogą zgłosić także ci rodzice, którzy doświadczają wielokrotnego wykluczenia społecznego z jakiegoś powodu, osoby z trudną sytuacją na rynku pracy.

Maluchy otrzymają w nowym żłobku całodzienne wyżywienie, opiekę wyspecjalizowanej kadry. Zagwarantowane zostaną im zajęcia edukacyjne i rozwojowe. Dzieci ze specjalnymi potrzebami otrzymają opiekę i zajęcia dodatkowe w ramach wczesnego wspomagania.

POTRZEBNE DOKUMENTY MOŻNA POBRAĆ NA STRONIE MIASTA I GMINY OSTRZESZÓW

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick