Ostrzeszów. Zatrzymano winnego śmiertelnego wypadku na DK11

0
Zatrzymano mężczyznę, który jest odpowiedzialny za śmiertelne potrącenie pieszego na DK11 w Ostrzeszowie. Do tragedii doszło 13 listopada na przejściu dla pieszych przy drodze krajowej. Teraz, dalsze czynności policyjne prowadzone są pod nadzorem prokuratora.

Do tragedii doszło 13 listopada w godzinach wieczornych na przejściu dla pieszych przy krajowej „jedenastce” w Ostrzeszowie. Kierowca uderzył przechodzącego mężczyznę, nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. 49-letni pieszy zmarł na miejscu, a policja przez blisko dwa tygodnie szukała sprawcy. Skierowani policjanci na miejsce wypadku wstępnie ustalili, że 49-letni mężczyzna, mieszkaniec Ostrzeszowa przechodząc przez jezdnię na oświetlonym i oznakowanym przejściu dla osób pieszych został potrącony przez pojazd osobowy, którego kierujący nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie uciekinier oddalił się w kierunku Ostrowa Wlkp. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu –poinformowała kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ: Potrącił mężczyznę i uciekł. Pieszy nie żyje. Kierowcy poszukuje policja

23 listopada policjanci zatrzymali mężczyznę winnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Usłyszał już zarzuty. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez prokuratora.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick