Ostrzeszów. Z myślą o dzieciach [ZDJĘCIA]

0
Fot. Anna Ławicka/ Pustkowie Południe
Najmłodsi mieszkańcy gminy Ostrzeszów nie mogli dziś narzekać na nudę. To właśnie z myślą o nich i z okazji ich święta zarówno w Pustkowiu Południe jak i w Olszynie zorganizowano Dzień Dziecka. To nie jedyne imprezy, które odbywają się w ten weekend w powiecie ostrzeszowskim. W piątek wraz z Komendą Powiatową Policji w Ostrzeszowie świętowano na rynku, a już w niedzielę Ostrzeszowskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w parku im. Jana Pawła II.

Organizatorzy festynu w miejscowości Pustkowie Południe (gmina Ostrzeszów) jak zwykle stanęli na wysokości zadania! Nie zabrakło animacji dla dzieci – mydlanych baniek, zaczarowanej chusty i klauna, który wzbudzał wśród uczestników imprezy największe zainteresowanie. Były gry i zabawy – przeciąganie liny, gąsienica z przeszkodami, a także pokaz ratownictwa medycznego i wąż strażacki. To właśnie dzięki niemu, kto chciał, mógł zaznać trochę „ochłody”. Powodzeniem cieszyła się również sprzedaż cegiełek, z których dochód przeznaczony zostanie na sołectwo Pustkowie Południe. Miłym akcentem imprezy był koncert zespołu Foomix i Klubu Morsa.

Atrakcjami „sypnęło” również w Olszynie. Festyn rozpoczął się od występu Miejskiej Orkiestry Dętej, zaraz potem odbył się pokaz aerobiku w wykonaniu uczennic z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. I tam nie zabrakło dmuchanych zamków i przejażdżek konnych, a także pokazów przygotowanych przez strażaków i policjantów.

W Ostrzeszowie Dzień Dziecka świętowano już w piątek. Organizatorem tej imprezy była Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. Rynek „pękał w szwach”. Ogromny dmuchany zamek, występy uczniów i przedszkolaków, wirtualne przejażdżki roller coasterem – to wszystko sprawiło, że festyn można zaliczyć do udanych.

To jednak nie koniec imprez dla dzieci. Już w niedzielę od godziny 14.00 w parku im. Jana Pawła II w Ostrzeszowie rozpocznie się festyn, którego organizatorem jest Ostrzeszowskie Centrum Kultury. W programie przewidziano m.in. zawody w jeździe na byku, koncert miniJoy’a i Joy’a oraz pokaz dronów. W niedzielę Dzień Dziecka świętować będą także Siedlików i Kraszewice.

 

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick