Ostrzeszów w serwisie „NaprawmyTo.pl”

1
Fot. Google Maps
Od teraz mieszkańcy Ostrzeszowa, dzięki specjalnej aplikacji, będą mogli wskazać problem w swojej okolicy i na bieżąco śledzić jak zostanie naprawiony przez odpowiednie służby. Miasto przystąpiło do NaprawmyTo.pl - serwisu umożliwiającego zgłaszanie problemów w przestrzeni publicznej.

Serwis „NaprawmyTo.pl” to tzw. narzędzie do naprawiania miasta, w który postanowił włączyć się także Ostrzeszów. Od teraz każdy mieszkaniec – poprzez stronę internetową lub aplikację na smartfona – może zgłosić problem zaznaczając miejsce zdarzenia na mapie.To może być dziura w chodniku, przewrócony znak drogowy czy zniszczony kosz na śmieci. Istnieje również możliwość dołączenia zdjęcia. Zgłoszenie może być anonimowe. Służby miejskie wyjaśnią problem i zajmą się jego rozwiązaniem. Jeśli z jakiegoś powodu się to nie uda, mieszkaniec również zostanie o tym poinformowany. – Do tej pory również otrzymywaliśmy zgłoszenia, ale wszystko trwało o wiele dłużej, teraz cały ten proces się usprawni – mówił dziennikarzom Telewizji Proart, burmistrz Ostrzeszowa, Patryk Jędrowiak.

Za serwis odpowiedzialni są specjalnie wytypowani do tego urzędnicy, którzy na bieżąco będą śledzić zgłaszane problemy i reagować na nie.

Wiele zgłoszeń otrzymują również ostrzeszowscy strażnicy miejscy. – Mamy wgląd w tę aplikację, dzięki czemu nasza reakcja będzie mogła być jeszcze szybsza – powiedział Leszek Jurgów, komendant Straży Miejskiej w Ostrzeszowie.

Z podobnego rozwiązania korzysta wiele innych miast w Polsce.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick