Ostrzeszów. Prezes odwołany po dwudziestu latach

8
Po dwudziestu latach prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Ostrzeszowie Włodzimierz Drogi pożegna się ze stanowiskiem. Taka decyzja prawdopodobnie zapadnie dziś na posiedzeniu zarządu spółki. Decyzję formalnie podjął burmistrz miasta i gminy Patryk Jędrowiak, musi zostać jednak zatwierdzona w odpowiednim gremium. - Spółka potrzebuje nowego impulsu – mówi włodarz Ostrzeszowa.

Włodzimierz Drogi przez dwie dekady był odpowiedzialny za koordynowanie działalności spółki ciepłowniczej w Ostrzeszowie, która w ostatnich latach pod swoje „skrzydła” wzięła także zaplecze sportowo-rekreacyjne. Staż jego pracy świadczyć może o tym, że co do pełnionych przez niego obowiązków nie było wcześniej żadnych zastrzeżeń. – Prezes przepracował na stanowisku dwadzieścia lat i w tym czasie dokonał wielu dobrych rzeczy. Rozwinął spółkę szczególnie jeśli chodzi o ciepłownictwo, ale też rozwinął zaplecze sportowe, bo należy pamiętać, że ta spółka zajmuje się także zarządzaniem obiektami sportowymi, krytym basenem czy restauracją oraz hotelem – mówi burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

W wywiadzie w programie „Komentarze i Opinie” w Telewizji Proart oznajmił w środę, że „spółka potrzebuje nowego impulsu”, a według niego okres pandemii i wstrzymania działalności niektórych obiektów tj. basenu czy hotelu i restauracji sprawia, że obecny moment jest najlepszy do takiej właśnie zmiany.

Prezes Drogi już od kilku dni szykuje się do opuszczenia spółki. Na jego miejsce powołana zostanie nowa osoba, prawdopodobnie na czwartkowym posiedzeniu zarządu. – W ten sam dzień zostanie złożona propozycja o powołanie nowego prezesa, ale do momentu aż nie zostanie ona przegłosowana – nie będę zdradzać nazwiska – powiedział w wywiadzie dla Telewizji Proart Jędrowiak. Dodał, że dotychczasowy szef ZEC nie będzie piastował żadnego innego stanowiska w spółce. – Pan prezes zaoferował, że jeżeli będzie taka wola, to chętnie posłuży swoim doświadczeniem i wiedzą nowemu prezesowi, jednak formalnie jego współpraca ze spółką zakończy się – mówi burmistrz.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. – Spółka potrzebuje nowego impulsu – mówi włodarz Ostrzeszowa. –
  i jak wieść gminna niesie, na jego miejsce powołają byłego dyrektora OCK.
  Rzeczywiście impuls.
  Panie Burmistrzu, to jest porażka a nie impuls.
  Mieliście walczyć z nepotyzmem i miernotą wśród urzędników a to co zaczyna się dziać to przebija nawet rządy PSL-u.
  Totalna żenada.

 2. „Spółka potrzebuje nowego impulsu” – mówi włodarz Ostrzeszowa.
  Rzeczywiście dobry moment, w czasie zapaści gospodarczej zwalniać gościa, który rozwinął działalność rekreacyjną, sportową i restaurację tworząc zupełnie inną jakość. Kiedy pieniądze z tej działalności płynęły szerokim strumieniem do kasy miasta było ok.
  Wieść gminna niesie, że tym nowym impulsem ma być były dyrektor OCK, a teraz radca prawny w gminie – SERIO!!! – to ma być nowy impuls? Jakie ma kompetencje do zarządzania taką działalnością? To nie będzie konkursu na stanowisko prezesa ZEC? Czyli nepotyzmu rodem z PSL ciąg dalszy. A miało być tak pięknie…
  Naprawdę Panie Burmistrzu lepiej nie gadać głupot jeżeli się nie ma co do powiedzenia.

 3. W Ostrzeszowie od lat wszystko zależy od jednego człowieka i pan drogi był jego protegowanym od początku nepotyzm w Ostrzeszowie kwitnie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick