Ostrzeszów pomaga Afryce

0
4,5 tys. złotych zebrali uczniowie szkół w Ostrzeszowie oraz Niedźwiedziu w ramach akcji „Serce dla Afryki”. Pieniądze zostały przekazane misji w Kamerunie.

Wszystko zaczęło się od spotkania z ks. Cezarym Mireckim, który odwiedził ostrzeszowską szkołę w marcu tego roku. Inicjatorem spotkania była mama jednego z uczniów, Maria Mądra. Po spotkaniu, uczniowie z pomocą nauczycieli oraz członków rady rodziców zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych, zabawek oraz ubrań, które trafiły do punktu misyjnego w Kątach Wrocławskich, a stamtąd do ośrodka misyjnego w Kamerunie.

Do akcji włączyli się uczniowie Zespołu Szkół nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 1 w Ostrzeszowie oraz Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu. Pod opieką rodziców i wielu nauczycieli udało nam się zebrać aż dwa busy przyborów – powiedział Ziemisław Szmaj, wicedyrektor ZS2 w Ostrzeszowie.

Widząc sukces pierwszej akcji, w trwającym roku szkolnym, uczniowie zaangażowali się także w sprzedaż książek „Bajki Kameruńskie”. Środki ze sprzedaży trafiły na konto kameruńskiej misji.

– Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się aż takiego sukcesu. Bardzo nas cieszy tak duże zaangażowanie młodych ludzi – mówi wicedyrektor.

Sprzedane książki znalazły się w paczkach świątecznych dla dzieci niepełnosprawnych, przedszkoli oraz Domu Dziecka.

fot. Michał Szmaj

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick