Ostrzeszów. Pierwszy zlot pojazdów zabytkowych i klasycznych

1
Fot. Anna Ławicka
Już 3 maja na parkingu przy ul. Kaliskiej w Ostrzeszowie odbędzie się zlot pojazdów zabytkowych i klasycznych. To pierwsza tego typu impreza w tym mieście. Na pomysł jej zorganizowania wpadło dwóch ostrzeszowian - Marcin Ambroziak i Jakub Ławecki.

Marcin Ambroziak i Jakub Ławecki to ogromni fani starej motoryzacji. Oboje posiadają fiaty 126p – Jakub jeździ niebieskim „maluchem”, Marcin „postawił” na czerwonego.

Panowie biorą udział w różnych zlotach i zgodnie przyznają, że takiej imprezy brakowało w Ostrzeszowie. – Możemy przyjąć około 45 pojazdów, bo tyle zmieści się na parkingu. Rejestracja pojazdu to koszt zaledwie 10 złotych, zgłoszenia przyjmowane są na specjalnie utworzonej do tego stronie ZLOT POJAZDÓW ZABYTKOWYCH 3.05.2019 na Facebooku. Przyjmujemy wszystkie pojazdy, samochody, motocykle, wyprodukowane do 2000 roku – mówi Marcin Ambroziak.

Zgłoszenie powinno zawierać: markę i model pojazdu oraz jego zdjęcie, rok produkcji, imię kierowcy oraz przewidzianą ilość osób. Organizatorzy przygotowali na ten dzień szereg atrakcji – konkursy, przejazdy ulicami miasta. Odbędzie się również koncert zespołu Red Lips. – Do tej pory na tego typu zloty trzeba było jeździć do innych miast – przyznaje Jakub Ławecki, posiadacz niebieskiego fiata 126p. – Trochę interesuję się motoryzacją, ten samochód kupiłem w sumie przez przypadek. Stał u mojej sąsiadki, bezużytecznie, zapytałem czy nie chciałaby mi sprzedać, odremontowałem i jeżdżę – przyznaje mężczyzna.

Pomysł Marcina Ambroziaka i Jakuba Ławeckiego, aby zorganizować w Ostrzeszowie zlot pojazdów zabytkowych i klasycznych bardzo chwali ich wspólny znajomy, Aleksander Kasprzak. – Takie spotkania mają to do siebie, że łączą pasjonatów w jednym miejscu, można porozmawiać, podzielić się swoimi spostrzeżeniami – mówi kolejny miłośnik zabytkowych samochodów, który sam jest posiadaczem białego mercedesa.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w tej imprezie, nie tylko posiadaczy zabytkowych i klasycznych pojazdów, ale wszystkich mieszkańców Ostrzeszowa i okolic.

 

 

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick