Ostrzeszów. „Panie starosto, proszę nie robić ze mnie błazna…”

5
Fot. Anna Ławicka
"Panie starosto, proszę nie robić ze mnie błazna" - tak na wiadomość o zatrudnieniu na pełnym etacie członka zarządu, a wcześniej wicestarosty Adama Mickiewicza, zareagował podczas sesji Rady Powiatu, jeden z radnych - Stanisław Hemmerling. W piątek odbyła się burzliwa sesja rady powiatu ostrzeszowskiego.

Radny Stanisław Hemmerling uważa, że Powiat Ostrzeszowski „marnuje” pieniądze zatrudniając na pełen etat członka zarządu, Adama Mickiewicza. – Jaka podstawa prawna mówi o tym, że opłacany członek zarządu, pomimo, że posiada emeryturę, może mieć jeszcze powierzony etat? – dopytywał na sesji Rady Powiatu, Stanisław Hemmerling. Radny uważa, że skoro w poprzedniej kadencji wicestarosta Mickiewicz zajmował się również sprawami związanymi ze szkolnictwem, to nie potrzeba etatu i obowiązki te powinna teraz przejąć jego następczyni Zofia Witkowska. Ponadto radny jest zdania, że obciąży to budżet powiatu na 0,6 miliona złotych w pięcioletniej kadencji i na pewno nie jest to oszczędne gospodarowanie pieniędzmi. – Jeśli chodzi o płatnego członka zarządu to jest tego typu możliwość i stworzyliśmy ją w statucie(…) Przez ostatnie cztery lata nie posiadaliśmy kierownika wydziału oświaty i promocji, dlatego kierując się tym, że możemy zaoszczędzić, zaproponowałem, aby tego zadania podjął się pan Mickiewicz, jako etatowy członek zarządu. To osoba kompetentna, która wcześniej zajmowała się już tymi sprawami – próbował wyjaśnić radnemu Hemmerlingowi, starosta ostrzeszowski Lech Janicki. Adam Mickiewicz pełniąc funkcję radnego nie pobiera już swojej diety.

Taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała Stanisława Hemmerlinga. – Jeżeli już trzeba było kogoś zatrudnić, to powinna być to osoba młoda, po studiach, bo takim należy dawać szanse, a Adam Mickiewicz to już…emeryt – skwitował.

Więcej na ten temat w poniedziałkowych „Wydarzeniach” Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Dalej utrzymujmy darmozjadów w Ostrzeszowie.A nie ma pieniedzy na drogi i oświetlenie. Na kuznikach ulice graniczna i okolice bez asfaltu i oświetlenie.Gdzie dzieci chodzą do szkoły po dziurach na to pieniedzy nie ma.A podatki umiecie podnosic na swoje premie.

  2. Dalej utrzymujmy darmozjadów w Ostrzeszowie.A nie ma pieniedzy na drogi i oświetlenie. Na kuznikach ulice graniczna i okolice bez asfaltu i oświetlenia.Gdzie dzieci chodzą do szkoły po dziurach na to pieniedzy nie ma.A podatki umiecie podnosic na swoje premie.

  3. Dalej utrzymujmy wladze w Ostrzeszowie.A nie ma pieniedzy na drogi i oświetlenie. Na kuznikach ulice graniczna i okolice bez asfaltu i oświetlenia.Gdzie dzieci chodzą do szkoły po dziurach na to pieniedzy nie ma.A podatki umiecie podnosic na swoje premie.

  4. Zieloni zawsze byli pazerni na władzę. A w Ostrzeszowie szczególnie. A Mickiewicz i to jeszcze Adam zawsze dla kariery i profitów zmieniał poglądy.

  5. fajnie tak wytykać komuś że jest na emeryturze ? i opowiadać że na stanowiskach powinny być młodzi ludzie po studiach
    co więc Pan Stanisław Hemmerling robi w Radzie Powiatu ma Pan 64 lata czy nie lepiej było ustąpić miejsca ludziom młodym wykształconym i kooperatywnym ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick