Ostrzeszów. Obwodnica tak, ale po konsultacjach [czekamy na opinie]

5
W styczniu tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu podpisała umowę na opracowania projektowe dla ok. 150 km drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce. Wartość umowy to blisko 19 mln zł. Opracowanie ma być gotowe za 50 miesięcy. W skład opracowania wejdzie także budowa obwodnicy Ostrzeszowa. Tamtejszy samorząd zaczął właśnie batalię o jej kształt.

Burmistrz Ostrzeszowa – Mariusz Witek wystosował do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu list.

Magistrat chce wspólnie z GDDKiA zaprojektować obwodnicę tak, aby wszyscy mieszkańcy byli z niej zadowoleni. – Ma dzielić a nie łączyć – mówi przed naszą kamerą Paweł Uścinowicz, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów.

W planach budowy obwodnicy Ostrzeszowa może znaleźć się np. miejscowość Niedźwiedź. To bardzo niebezpieczne miejsce, gdzie często dochodzi do wypadków. Przy drodze znajduje się szkoła i sklep. Ale nie tylko Niedźwiedź nie chce obwodnicy. Na liście jest także Rojów czy Olszyna.

Dlatego miasto chce, wspólnie z radą miejską proponować alternatywny do tego obowiązującego, a projektowanego dawno temu studium zagospodarowania przestrzennego przebieg trasy obwodnicy.

Teraz sprawą zajmą się odpowiednie komisje ostrzeszowskiej rady miejskiej, czy jej wnioski podzieli generalna dyrekcja, o tym przekonamy się wkrótce.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Proszę nie pisać bzdur, że Niedźwiedź Olszyna i Rojów są przeciwne budowie S11 !!!!! Nie wiem skąd takie informacje. Mieszkancy tych miejscowosci są przeciwne, ale budowie według starego z 2005 r korytarza. Jestesmy ZA budową S11 wręcz jej chcemy ale tak żeby nie była uciążliwa dla mieszkańców. I to nie jest obwodnica tylko droga klasy “S”

  2. Mieszkańcy żadnego z wymienionych sołectw tj. Olszyny, Rojowa, Kuźników, Niedźwiedzia jak i mieszkańcy miasta Ostrzeszowa a szczególnie Dzielnicy nr 3 nie są i ne byli przeciwni powstaniu S11. Wszyscy na tą drogę czekają. W naszej prośbie- proteście wyraźnie zaznaczamy” Nie wyrażamy zgody na przeprowadzenie trasy drogi S11 według Studium Techniczno- Ekonomicznego z 2005 roku. Prosimy o wyznaczenie korzystniejszego dla mieszkańców przebiegu korytarza drogi ekspresowej przez nasza gminę” Protest poparło już wielu mieszkańców a zbiórka podpisów trwa. Ciekawe? Kto chce tu zamieszać?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick