Ostrowskie Jordanki ponownie otwarte

0
Ogródki Jordanowskie w Ostrowie Wielkopolskim / fot. UM Ostrów
Rozpoczęcie nowego sezonu rowerów miejskich w Ostrowie Wielkopolskim zostało przesunięte, ale Ogródki Jordanowskie już zostały otwarte. W ostatnich dniach na ich terenach prowadzono prace porządkowe. Pierwszy raz w tym roku można z nich było skorzystać w sobotę 6 marca.

Choć pogoda nie rozpieszcza, Ogródki Jordanowskie w Ostrowie Wielkopolskim zostały otwarte. W piątek sypnął śnieg, w sobotę wiało i było zimno, a niedziela też nie rozpoczyna się zbyt optymistycznie. Kiepska aura w ostatnich tygodniach zimy nie przeszkodziła jednak w otwarciu placów zabaw. Zakończyło się sprzątanie terenów Jordanek, a następnie 6 marca ponownie oddano je do użytku. – Wiem, że bez względu na aurę, Ogródki Jordanowskie znów wypełni radość i energia – mówi z nadzieją Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ TEŻ: Promocyjne ceny ogłoszeń! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Ostrowskie Jordanki przeszły modernizację i ponownie zostały otwarte w 2020 roku. Inwestycja pochłonęła 1,8 mln zł z czego 1,4 mln zł pochodziło z dofinansowania. Powstały tam strefy aktywności zarówno dla młodszych jak i starszych. Nie brakuje kolorowych zjeżdżalni, linarium i zestawów sprawnościowych dla starszych dzieci. Strefa sportowa wzbogaciła się o boisko wielofunkcyjne, stół do ping-ponga oraz zestaw do wspinania. Dla dorosłych przygotowano siłownię zewnętrzną oraz strefę relaksu ze stołami do gier. Ogródki Jordanowskie wyposażono również w toaletę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przewijak dla niemowląt.

Jordanki zmodernizowano w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej, w skład której weszły również: modernizacja budynku sali sesyjnej, amfiteatru oraz ciągu ulic w centrum miasta.

CZYTAJ TEŻ: Miał ruszyć w poniedziałek. Zobaczymy go dopiero w połowie marca

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick