Ostrowski szpital otrzyma 1,2 mln zł na Centralną Sterylizatornię i Dezynfektornię

7
1,2 mln zł dotacji z budżetu państwa otrzyma szpital w Ostrowie Wielkopolskim na "Roboty budowlane oraz wyposażenie Centralnej Sterylizatorni i Dezynfektorni". "To efekt wielomiesięcznego zabiegania przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości o środki, o które walczą praktycznie wszystkie samorządy" - mówi europosłanka Andżelika Możdżanowska.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał właśnie zarządzenie w sprawie przyznania z rezerwy budżetowej Wojewodzie Wielkopolskiemu 1,2 mln zł na dofinansowanie „Robót budowlanych oraz wyposażenie Centralnej Sterylizatorni i Dezynfektorni Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim”. Pieniądze zostaną przekazane powiatowi ostrowskiemu, pod który podlega lecznica.

– Ostrowski szpital zabiegał o te pieniądze w związku z tak ważną dla niego inwestycją. Są one przeznaczone na pierwszy etap prac. Mówimy o bardzo kosztownym przedsięwzięciu i cieszę się, że zgodnie ze złożoną obietnicą, zakończyliśmy te działania w skuteczny sposób – mówi portalowi wlkp24.info Andżelika Możdżanowska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreśla, te pieniądze przełożą się na dalszy rozwój szpitala, a pieniądze, które w przypadku braku dotacji musiałby wyłożyć powiat ostrowski, będą mogły zostać przeznaczone na inne inwestycje. Wcześniej fundusze z rezerwy budżetowej otrzymały także szpitale w Kępnie oraz Jarocinie. – O to wsparcie zabiegają wszystkie samorządy, ale cieszę się, że wśród tych najbardziej skutecznych są te z naszego regionu. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w starania o przyznanie tych pieniędzy, a więc m.in. posłowi Tomaszowi Ławniczakowi, senatorowi Łukaszowi Mikołajczykowi, ale także wojewodzie, który opiniował wniosek podobnie, jak Ministerstwo Zdrowia – kontynuuje.

Europarlamentarzystka zaznacza, że im więcej osób mówi jednym głosem, tym większe szanse na sukces w pozyskaniu pieniędzy z budżetu państwa. – Tego typu procedury zabiegania o pieniądze są wieloetapowe i nie należą do łatwych. Dlatego cieszę się, że skutecznie udało nam się te środki pozyskać – dodaje.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

    • A czy gdyby starosta wywalił PiS z koalicji i związał się z resztą rady to też ta kasa by wpłynęła, Janie?

    • A gdyby PiS wywalił Rajskiego z koalicji i dogadał się z pozostałymi to by był koniec ery Rajskiego. Trzeba dać innym szanse w końcu bo Rajski się tam zasiedział.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick