DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ostrowski szpital ma dwie nowe karetki [ZDJĘCIA]

W poniedziałek przekazano oficjalnie dwie nowe karetki dla ostrowskiego szpitala

materiały prasowe

Nie ma dnia, żeby ostrowskie karetki pogotowia nie wyjeżdżały do pacjentów. Niekiedy są to zdarzenia losowe, jak wypadki, innym razem nagłe pogorszenie stanu zdrowia. Na każdą taką sytuację załogi złożone z ratowników medycznych i lekarzy muszą być przygotowane. Ratownictwo medyczne pracuje całą dobę i całą dobę potrzebuje bezawaryjnego oraz nowoczesnego sprzętu.

Pandemia Covid-19 była czasem wzmożonej eksploatacji m.in. właśnie karetek tako zasobów ostrowskiego szpitala. Częste wyjazdy i transport pacjentów wymusiły kolejne inwestycje. Dlatego zdecydowano się wymienić dwie wysłużone karetki i zastąpić

Pojazdy zostały sfinansowane z unijnych pieniędzy i zastąpią najbardziej wysłużone. Stąd obecność podczas oficjalnego przekazania ambulansów marszałka województwa Marka Woźniaka. To właśnie UMWW odpowiada za rozdysponowanie pieniędzy z UE.

Karetki kosztowały ok. 1,5 mln zł z czego 1,3 mln pochodziło z budżetu unijnego, a 200 tys. zł dołożył powiat ostrowski. Każdy kto złożył kompletny wniosek, otrzymał dofinansowanie. Władze UE chciały w ten sposób „oddać” to, co zabrała pandemia w postaci nadmiernego wyeksploatowania pojazdów.

Zakup ambulansów był jednym z elementów szerszego projektu przedstawionego urzędnikom unijnym, który obejmował: remont oddziału laryngologicznego ostrowskiego szpitala, zakup wyposażenia i kupno karetek.

2 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • Z
  Zbychu

  wtorek, 19 września, 2023

  A dobrych karetek załogi mają? Bo z tym jest problem w Ostrowie

  Odpowiedz
  • M
   myślący

   wtorek, 19 września, 2023

   Z tym jest wszędzie problem. Żadna władza tego tematu nie porusza. Za to żarcie w szpitalach jest istotniejsze, bo ludzie ostatnio fotki 5 skibek chleba i plasterka szynki do internetu wrzucają. To, że na planowe zabiegi czeka się miesiącami i latami stało się już normalne i społeczeństwo zaakceptowało. 😀 Ot taki dziwny naród.

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz