Ostrowski strażak mistrzem świata w Firefighter Combat Challange!

1
Fot. Adam Spychała/KP PSP Ostrów Wielkopolski
Adam Spychała z ostrowskiej jednostki straży pożarnej został mistrzem świata w zawodach Firefighter Combat Challange! Zawody odbywały się w stanie Utah w USA. Adam osiągnął nie tylko sukces indywidualny, ale także w tandemie oraz sztafecie.

Zawody Firefighter Combat Challanege odbywały się w miejscowości Sandy w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Zawodnicy mieli za zadanie pokonanie toru przeszkód: m.in. wbiegnięcie po schodach na wieżę i tam wciągnięcie po linie ciężaru, przepchnięcie młotem ciężkiego elementu, bieg slalomem oraz trafienie strumieniem wody z węża do celu, a także przeniesienie manekina we wskazane miejsce. Wszystko to odbywa się w pełnym, strażackim umundurowaniu.

Jednym z zawodników był mł. kpt. Adam Spychała, funkcjonariusz ostrowskiej jednostki PSP i okazało się, że nie ma sobie równych!

Spośród 450 zawodników strażak osiągnął następujące wyniki w eliminacjach i awansował do finału w następujących kategoriach:

– indywidualnie 1:18.63,
– tandem z Rafałem Bereza 1:08.49,
– sztafeta Scantex Team Poland 1:08.83

Podczas startów finałowych Adam Spychała poprawił swój wynik z eliminacji i z czasem 1:16.20 został Mistrzem Świata i jako pierwszy Polak stanął na podium Mistrzostw Świata FCC w kategorii indywidualnej OPEN.

To jednak nie jedyny sukces Adama podczas tych zawodów. W kategorii TANDEM wraz z Rafałem Rafałem Berezą zdobył tytuł Wicemistrza Świata.

Na podium stanął także w kategorii SZTAFETA, gdzie strażacy zdobyli trzecie miejsce!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick