Ostrowski strażak mistrzem Europy [ZDJĘCIA]

4
Archiwum mł. kpt. Adama Spychały
Służący w KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim mł. kpt. Adam Spychała został mistrzem oraz wicemistrzem Europy w zawodach FireFit Championship 2022, które odbyły się pod koniec czerwca w Hanowerze. Strażak pobił przy okazji rekord życiowy i dwa rekordy Starego Kontynentu.

Worek tytułów przywiózł z Hanoweru ostrowski strażak mł. kpt. Adam Spychała. W rozegranych tam Mistrzostwach Europy FireFit Championship 2022 pobił rekord życiowy i dwa najlepsze wyniki Starego Kontynentu.

W rywalizacji wzięło udział ponad 200 strażaków z całej Europy w tym z Ukrainy, Litwy, Francji, Austrii, Czech, Niemiec czy Polski. Biało-czerwone barwy reprezentował właśnie mł. kpt. Adam Spychała, który już pierwszego dnia wysoko zawiesił poprzeczkę. Zdobył tytuł Mistrza Europy w kategorii M-30 poprawiając życiowy rekord. Tak dobry wynik pozwolił mu na zajęcie drugiego miejsca w kategorii Open. Dodatkowo w kategorii Tandem i w sztafecie także wygrał ustanawiając dwa rekordy Europy.

Zawody odbyły się w ramach największych targów strażackich Interschutz. – Po raz kolejny nasz reprezentant udowodnił duże zaangażowanie, charyzmę i przygotowanie do Mistrzostw Europy zdobywając trzy złote medale i jeden srebrny. Życzymy kolejnych sukcesów i rekordów w następnych startach – mówi st. bryg. Jacek Wiśniewski z KP PSP Ostrów Wielkopolski.

Wyniki mł. kpt. Adama Spychały podczas Mistrzostw Europy:

 • Mistrz Europy (kat. M-30) – 1:17.79 (nowy rekord życiowy),
 • wicemistrz Europy (kat. Open) – 1:17.79,
 • mistrz Europy (kat. Tandem) – 1:21.45 (rekord Europy),
 • mistrz Europy (sztafeta) – 1:03.26 (rekord Europy).
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 3
  1

  Panie kapitanie szacunek. (btw: do ewentualnego hejtu to wszyscy ale żeby podziękować wybitnemu człowiekowi, to nikt).
  Życzę dalszych sukcesów, powodzenia panie kapitanie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick