Ostrowski Program Pomocowy zaprezentowany. Sprawdź, na jaką pomoc możesz liczyć

9
Władze Ostrowa Wielkopolskiego przedstawiły Ostrowski Program Pomocowy dla lokalnych przedsiębiorców, który ma pomóc przetrwać najbliższe miesiące w związku z pandemią koronawirusa. To pakiet wsparcia oszacowany na ok. 650 tys. zł.

Podczas konferencji prasowej w Centrum Aktywności Lokalnej władze Ostrowa Wielkopolskiego zaprezentowały Ostrowski Program Pomocowy, a więc ulgi i propozycje wsparcia finansowego przeznaczone dla przedsiębiorców z terenu miasta. Dokumenty pozwalające uruchomić pakiet, zostały podpisane w środę. – Wiemy, że są branże, które szczególnie zostały dotknięte skutkami epidemii i życie gospodarcze jest dzisiaj w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego podejmujemy takie działania, które pozwolą nam żyć w trakcie epidemii i po jej ustaniu. Musimy zrobić wszystko, aby umożliwić restart gospodarczy średnim, małym i dużym przedsiębiorcom – powiedziała prezydent Beata Klimek.

Ostrowski Program Pomocowy podzielono na kilka zagadnień. Oto one:

 • Gastronomia (w lokalach, których właścicielem jest miasto) obniżony zostanie czynsz o 90 proc. na okres 3 miesięcy.
 • Gastronomia (w ogródkach gastronomicznych m.in. na Rynku) – obniżony zostanie czynsz o 90 proc. na okres 3 miesięcy.
 • Pozostałe branże (lokale, które są własnością miasta) – na wniosek przedsiębiorcy czynsz może zostać odroczymy, rozłożymy na raty, a w uzasadnionych przypadkach umorzymy.
 • Lokale użytkowe (w zasobie miejskiej spółki MZGM) – na wniosek przedsiębiorcy może zostać obniżony czynsz do 90 proc. na okres do 3 miesięcy
 • Odroczona zostanie opłata za wybrane usługi świadczone przez Targowiska Miejskie z możliwością rozłożenia na raty (na wniosek przedsiębiorcy).
 • Płatności lokalnych podatków na wniosek przedsiębiorcy będą odraczane i rozkładane na raty. W przypadkach uzasadnionych, będzie można starać się o umorzenie zaległości podatkowych.

CZYTAJ TEŻ: Rządowa Tarcza Antykryzysowa. Poznaliśmy pierwsze konkrety

Dokapitalizowany kwotą 220 tys. zł zostanie także Fundusz Poręczeń Kredytowych. – Ma to pozwolić na zwiększenie możliwości udzielania poręczeń kredytowych, wadialnych i możliwości skorzystania z atrakcyjnych form wsparcia, które pozwolą na inwestycje, rozwój bądź przetrwanie tego trudnego czasu – dodała prezydent Ostrowa.

Restauratorzy mogą liczyć na promocję lokali gastronomicznych, które oferują posiłki z dowozem. Miasto prowadzi akcję na Facebooku pod hashtagiem #OstrówDowozi. Przedstawiciele samorządu apelują o korzystanie z usług tych przedsiębiorców.

Punkt Informacyjny w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim będzie udzielać na bieżąco informacji przedsiębiorcom nie tylko w zakresie funkcjonowania Ostrowskiego Programu Pomocowego. Uruchomiono także specjalne numery telefonów, które są obsługiwane przez urzędników.

Zobacz całą konferencję prasową władz Ostrowa Wielkopolskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  • 11
   4

   W mieszkaniu cały czas mieszkasz i nie zarabiasz z tego tytułu, a biznes trzeba było zamknąć

 1. 6
  5

  To co powiedziała to nic innego jak powtórzenie zapisów Ordynacji podatkowej i ustawy o finansach publicznych. ZERO własnej inwencji. ZERO pomysłów na tę trudną sytuację. Tylko PR

 2. 6
  4

  Gdyby PiS z Dudą nie dali 2 miliardów na TVP i propagandę, wystarczyłoby i na maski, respiratory i pomoc przedsiębiorcom.

 3. A co z lokatorami Pani prezydent ?? opłaty za usługi miejskiej Pani podniosła, a ludzie którzy zaraz będą tracić pracę z czego mają na to brać? ? Co z nimi ?? Najpierw trzeba myśleć o najsłabszych a nie o tłustych rybach !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick