DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrowski Program Pomocowy zaprezentowany. Sprawdź, na jaką pomoc możesz liczyć

Podczas konferencji prasowej w Centrum Aktywności Lokalnej władze Ostrowa Wielkopolskiego zaprezentowały Ostrowski Program Pomocowy, a więc ulgi i propozycje wsparcia finansowego przeznaczone dla przedsiębiorców z terenu miasta. Dokumenty pozwalające uruchomić pakiet, zostały podpisane w środę. – Wiemy, że są branże, które szczególnie zostały dotknięte skutkami epidemii i życie gospodarcze jest dzisiaj w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego podejmujemy takie działania, które pozwolą nam żyć w trakcie epidemii i po jej ustaniu. Musimy zrobić wszystko, aby umożliwić restart gospodarczy średnim, małym i dużym przedsiębiorcom – powiedziała prezydent Beata Klimek.

Ostrowski Program Pomocowy podzielono na kilka zagadnień. Oto one:

 • Gastronomia (w lokalach, których właścicielem jest miasto) obniżony zostanie czynsz o 90 proc. na okres 3 miesięcy.
 • Gastronomia (w ogródkach gastronomicznych m.in. na Rynku) – obniżony zostanie czynsz o 90 proc. na okres 3 miesięcy.
 • Pozostałe branże (lokale, które są własnością miasta) – na wniosek przedsiębiorcy czynsz może zostać odroczymy, rozłożymy na raty, a w uzasadnionych przypadkach umorzymy.
 • Lokale użytkowe (w zasobie miejskiej spółki MZGM) – na wniosek przedsiębiorcy może zostać obniżony czynsz do 90 proc. na okres do 3 miesięcy
 • Odroczona zostanie opłata za wybrane usługi świadczone przez Targowiska Miejskie z możliwością rozłożenia na raty (na wniosek przedsiębiorcy).
 • Płatności lokalnych podatków na wniosek przedsiębiorcy będą odraczane i rozkładane na raty. W przypadkach uzasadnionych, będzie można starać się o umorzenie zaległości podatkowych.

CZYTAJ TEŻ: Rządowa Tarcza Antykryzysowa. Poznaliśmy pierwsze konkrety

Dokapitalizowany kwotą 220 tys. zł zostanie także Fundusz Poręczeń Kredytowych. – Ma to pozwolić na zwiększenie możliwości udzielania poręczeń kredytowych, wadialnych i możliwości skorzystania z atrakcyjnych form wsparcia, które pozwolą na inwestycje, rozwój bądź przetrwanie tego trudnego czasu – dodała prezydent Ostrowa.

Restauratorzy mogą liczyć na promocję lokali gastronomicznych, które oferują posiłki z dowozem. Miasto prowadzi akcję na Facebooku pod hashtagiem #OstrówDowozi. Przedstawiciele samorządu apelują o korzystanie z usług tych przedsiębiorców.

Punkt Informacyjny w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim będzie udzielać na bieżąco informacji przedsiębiorcom nie tylko w zakresie funkcjonowania Ostrowskiego Programu Pomocowego. Uruchomiono także specjalne numery telefonów, które są obsługiwane przez urzędników.

Zobacz całą konferencję prasową władz Ostrowa Wielkopolskiego

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • H
  Haha

  czwartek, 26 marca, 2020

  A mieszkania MZGM gdzie są gastronomia obniżone a mieszkania też chyba są w tym.

  Odpowiedz
 • S
  sceptyk

  czwartek, 26 marca, 2020

  650 tys. to mniej niż koszt tężni.

  Odpowiedz
 • M
  Małomiasteczkowy

  czwartek, 26 marca, 2020

  To co powiedziała to nic innego jak powtórzenie zapisów Ordynacji podatkowej i ustawy o finansach publicznych. ZERO własnej inwencji. ZERO pomysłów na tę trudną sytuację. Tylko PR

  Odpowiedz
 • F
  Fan

  czwartek, 26 marca, 2020

  Co pleciesz… obniżenie stawek czynszu o 90 procent jest zapisane w ordynacji podatkowej? Poproszę o wskazanie tego zapisu!

  Odpowiedz
 • F
  fresh

  piątek, 27 marca, 2020

  Gdyby PiS z Dudą nie dali 2 miliardów na TVP i propagandę, wystarczyłoby i na maski, respiratory i pomoc przedsiębiorcom.

  Odpowiedz
 • K
  Karol

  piątek, 27 marca, 2020

  A co z lokatorami Pani prezydent ?? opłaty za usługi miejskiej Pani podniosła, a ludzie którzy zaraz będą tracić pracę z czego mają na to brać? ? Co z nimi ?? Najpierw trzeba myśleć o najsłabszych a nie o tłustych rybach !!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz