Ostrowski policjant wygrał zawody kolarskie

0
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
St. sierż Michał Michalski z ostrowskiej komendy policji został Mistrzem Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym. Pokonał dystans w czasie 01:22:40 i wygrał tym samym z 62 innymi funkcjonariuszami, którzy rywalizowali z nim o ten tytuł.

Kolarstwo szosowe nie jest obce st. sierż. Michałowi Michalskiemu, który na rowerze jeździ od lat, a pasję przekuwa w kolejne sukcesy. Tym razem wygrał Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych zorganizowane przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Zawodnicy mieli do pokonania 58-kilometrową trasę, która wiodła przez: Warkę, Piaseczno, Dębnowolę, Konową Wolę, Przylot, Zagrody, Rozniszew i Zakrzew. W stawce oprócz policjantów z całej Polski byli także przedstawiciele innych służb mundurowych w tym wojsko, straż pożarną, graniczną i służbę więzienną.

Zwycięzca zawodów, a więc st. sierż. Michał Michalski, pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Wygrana nie przyszła łatwo i była okupiona długimi treningami, które miesięcznie przekraczają 30 godzin. Aby sprostać takiemu wyzwaniu, jak rywalizacja z innymi oraz zdobycie mistrzowskiego tytułu, trzeba trenować niemal codziennie. Jak widać, ostrowskiemu policjantowi łączenie pracy z pasją wychodzi bardzo dobrze.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick