Ostrowski Park Przemysłowy „wchłonięty” przez „spółkę-matkę”

3
Ostrowski Park Przemysłowy i Centrum Rozwoju Komunalnego połączyły siły. Spółka, która działała przez lata jako osobny organ, od końca 2019 roku funkcjonuje w strukturach grupy kapitałowej CRK. Celem fuzji były przede wszystkim oszczędności.

Ostrowski Park Przemysłowy powstał w 2012 roku z myślą o lokalnych przedsiębiorcach. Był organem doradczym czy też realizującym różne projekty, m.in. „Działaj z rozmachem – StartUP dla Ciebie”. Osoby zainteresowane założeniem własnej firmy mogły starać się za pośrednictwem OPP o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Spółka organizowała także szkolenia czy oferowała prowadzenie np. wirtualnego biura i księgowości. – Nadal będziemy prowadzić wszystkie usługi, które prowadziliśmy, czyli wirtualne biuro, doradztwo księgowe czy podatkowe. (…) I osoby prowadzące działalność, i osoby chcące otwierać firmy mogli korzystać z naszych usług – mówi Mateusz Kamiński, dotychczasowy kierownik ds. rozwoju OPP.

Z końcem roku zarząd grupy kapitałowej CRK podjął decyzję o likwidacji OPP jako oddzielnie działającej spółki. Ostrowski Park Przemysłowy funkcjonuje teraz z tą samą kadrą, ale pod innym adresem – przy ulicy Partyzanckiej w Ostrowie Wielkopolskim, czyli tam gdzie mieści się siedziba CRK.

Wchłonienie OPP w struktury CRK ma dać realne oszczędności. Na przykład dział księgowości będzie wspólny dla obu instytucji. Pomieszczenia biurowe w siedzibie dotychczasowej Ostrowskiego Parku Przemysłowego przy ulicy Wrocławskiej będą oddane na wynajem zainteresowanym przedsiębiorcom.

Prezes Bartosz Ziółkowski nie wyklucza, że być może w przyszłości będą miały miejsce kolejne procesy wchłaniania ostrowskich spółek w struktury grupy kapitałowej CRK w celu optymalizacji kosztów czy ujednolicania strategii działania „spółki-matki” i pozostałych ostrowskich spółek.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. To Mikołajczyk będzie miał teraz okazję się wykazać w łączeniu instytucji wojewódzkich!Ciekawe czy jako wojewoda będzie to robił czy „łączenie” to był tylko przedwyborczy populizm w Ostrowie… (niekupiony 2 razy przez ostrowian).

  2. Szukamy oszczędności na maxa. Z czegoś to CRK musi żyć. Zarobione na wynajmie obiektów OPP pieniążki (po odjęciu raty kredytu) zasilą budżet nie miasta tylko CRK. Ciekawe jak dużą dywidendę przekażą do CRK spółki miejskie w tym roku, wróble ćwierkają, że raczej są na minusie, prawie wszystkie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick