Ostrowski mural nominowany w ogólnopolskim plebiscycie!

4
Mural z wizerunkiem Krzysztofa Komedy, który widnieje na ścianie jednej z kamienic przy ostrowskim dworcu kolejowym, został nominowany w ogólnopolskim plebiscycie Polska Architektura XXL. Głosowanie wciąż trwa i każdy z mieszkańców może oddać swój głos właśnie na ten mural.

Mural został w pełni ukończony we wrześniu ubiegłego roku. Autorem projektu jest znany i utytułowany ostrowski grafik Konrad „Mucha” Moszyński. W wykonaniu pomagał mu kolega po fachu, Krzysztof Zdanowski. Punktem wyjścia do projektu była fotografia, którą udostępniła rodzina Komedy i która wita kierowców z bilbordów rozmieszczonych na drogach wjazdowych do miasta.

Mural znajduje się na jednej ze ścian kamienicy naprzeciwko ostrowskiego dworca kolejowego. Ci, którzy podróżują i często wysiadają na lokalnym dworcu, mogą podziwiać dzieło zaraz po wyjściu na ulicę Ostrowa.

Plebiscyt Polska Architektura XXL to najbardziej kompleksowy przegląd aktywności polskiej branży architektonicznej. Mural z wizerunkiem Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego walczy w kategorii 'przestrzeń publiczna’, a rywalizuje z nim 18 innych projektów z całego kraju.

Głosować można TUTAJ. Po lewej stronie ekranu znajduje się tabelka dotycząca głosowania. Wybieramy kategorię 'przestrzeń publiczna’ i zaznaczamy projekt, który jest ostrowski mural.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. No cóż. Innych sukcesów w Ostrowie brak. Zakłady padają (Wirbet, Carlift) lub mają wielkie kłopoty (Wagon i Spomax), zadłużenie Ostrowa rośnie w tempie geometrycznym, kolej dużych prędkości pójdzie przez Kalisz, z budżetu województwa do Kalisza pójdzie 100 baniek, a do Ostrowa 0… Ważne, że kasa na premie dla urzędasów jest…

    • …a za chwilę do tej listy dołączy jeszcze kino i Komeda zostanie już tylko na muralu…..

    • …za chwilę do tej listy będzie można dopisać kino i Komeda zostanie już tylko na muraluuuu

  2. Fajne te Wasze narzekanie a mam pytanie , ile razy głosowaliście aby mural Komedy wygrał – ja staram się co 24 godziny – więc pokażcie , że nie tylko można stękać i ubolewać , ale również coś zrobić – te opisane przez Was sprawy upadły tylko i wyłącznie przez ludzi którym się nie chciało .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick