Ostrowski magistrat czynny dłużej

0
W związku z trwającą epidemią, urzędy i inne tego typu instytucje dostosowują godziny otwarcia do wymogów bezpieczeństwa, zasobów kadrowych i potrzeb interesantów. Nie inaczej jest w ostrowskim magistracie. Od poniedziałku, 16 listopada sprawy urzędowe można załatwiać aż do 17.30. Warunkiem wejścia do urzędu jest jednak wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Ostrowski Urząd Miejski wydłużył godziny przyjmowania interesantów. Teraz czynny jest od 8.00 do 12.30 i 13.30 do 17.30. Do wejścia A (wejście główne) mogą kierować się wszyscy ci, którzy załatwiają coś w Urzędzie Stanu Cywilnego, wydziale ewidencji ludności i dowodów osobistych, ewidencji działalności gospodarczej, w dziale usług komunalnych czy podatkach i opłatach lokalnych. Wejście A to także dostęp do Poczty Polskiej, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (od 8.30 do 15.30) oraz do Banku Ochrony Środowiska (od 8.15 do 15.30).

Do wejścia C (Centrum Aktywności Lokalnej) mogą kierować się zainteresowani m.in. Ostrowską Kartą Seniora, Ostrowską Kartą Rodziny 3+ czy Kartą Dużej Rodziny.

Interesanci przyjmowani są po uprzedniej rejestracji telefonicznej – centrala tel. (62) 58 22 400 (nie dotyczy zgonów). Osoby przebywające na terenie urzędu zobowiązane są zasłaniać usta i nos. Nie mogą także wchodzić do innych pomieszczeń, niż wyznaczone do załatwienia sprawy.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick