Ostrowski Jarmark Świąteczny startuje już w tym tygodniu!

5
6 grudnia miało miejsce oficjalne rozświetlenie choinki na ostrowskim rynku. Tradycją jest też świąteczny jarmark, który startuje już w najbliższy piątek. Ci, którzy zdecydują się odwiedzić centrum miasta, mogą liczyć na wiele atrakcji zarówno kulinarnych, jak i rozrywkowych.

Mieszkańcy Ostrowa oraz przyjezdni będą mogli skosztować wyrobów cukierniczych, różnego rodzaju wędlin, regionalnego pieczywa, przetworów domowych, czy typowej kuchni świątecznej. Będzie można także obejrzeć lub zakupić rękodzieła lub ozdoby choinkowe.

Dla najmłodszych atrakcją będzie niewątpliwie szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami, świąteczny plac zabaw, kino 7D, czy stacja renifera. To wszystko wystartuje już 13 grudnia i będzie dostępne dla mieszkańców do 22 grudnia od 10.00 do 18.00.

W piątek (20 grudnia) będą miały miejsce występy wychowanków Ostrowskiego Centrum Kultury, kolędy w aranżacji zespołu Kociny oraz Wiwaty. W piątek o godzinie 16.00 odbędzie się także oficjalne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez ostrowskich harcerzy oraz życzenia od Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Fot. UMOstrów
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Od godz 18 w Ostrowie ogólnie nie ma juz nic (zwija sie asfalt i spac) – przepraszam wyjątki to piatek i sobota gdy przyjezdzają studenci i osoby pracujace w innych miastach (a są mieszkancami Ostrowa)

  2. Od kilku lat jarmark schodzi na psy. Została tylko buda z kiełbasa od radnego Sliwinskiego, miód , smalec i bieda plac zabaw dla dzieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick