Ostrowski GOPS przeniesie się lada chwila!

0
Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski swoją przeprowadzkę zaliczyli dokładnie 19 sierpnia. Teraz czas na Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wójt Kuroszczyk wraz z urzędnikami zajął miejsce w budynku po Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Gimnazjalnej. Budynek po dawnym urzędzie przejmie GOPS.

Budynek Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski znajdował się przy Alei Powstańców Wielkopolskich. Gminni urzędnicy wynajmowali niewielką część budynku podlegającego pod starostwo powiatowe. Do gruntownie wyremontowanego budynku przeprowadzili się dokładnie 19 sierpnia.

CZYTAJ: Nowa siedziba Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski oficjalnie otwarta. Czym się wyróżnia czerwony budynek?

Teraz budynek przy Alei Powstańców Wielkopolskich przejmie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, a przeprowadzą się z niewielkiego lokum w kamienicy przy ostrowskim rynku. – Myślimy już o pakowaniu, ale nie możemy się do tego zabrać, bo zwyczajnie nie mamy na to miejsca. Zabierzemy się za to dosłownie na dwa, trzy dni przed faktyczną wyprowadzką – mówi Grzegorz Wiśniewski, dyrektor GOPS-u.

Budynek po dawnym Urzędzie Gminy będzie już teraz całkowicie niezależny. Część dzielona ze starostwem powiatowym zostanie zamurowana. – Do tej pory czynsz za wynajem budynku przy Alei Powstańców Wielkopolskich oraz lokum przy rynku, kosztował urząd gminy kilkadziesiąt tysięcy rocznie – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt Gminy Ostrów Wielkopolski. Teraz stara-nowa siedziba GOPS-u i nowa siedziba gminnego magistratu będą funkcjonować samodzielnie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick