DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Ostrowski czas Komedy" Telewizji Proart z główną nagrodą!

Reportaż „Ostrowski czas Komedy” – przygotowany przez zespół Telewizji Proart (Hanna Olejnik, Krzysztof Mazur, Przemysław Grykałowski) – otrzymał Główną Nagrodę Kryształowy Ekran w konkursie telewizji lokalnych „To Nas Dotyczy” organizowanym przez Fundację Fundusz Telewizji Lokalnych przy Polskiej Izbie Komunikacji Elektronicznej.

To historia czasów młodości Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, którą jako pełen pasji oraz marzeń nastolatek przeżył w Ostrowie Wielkopolskim. – Cały zespół rozpiera duma, bo wiemy, jak wiele pracy i zaangażowania wymagała realizacja tego ambitnego materiału. Był on przygotowywany wraz z Urzędem Miasta i wymagał wiele czasu oraz organizacji. Jest to więc nagroda dla wszystkich pracujących nad poznaniem i uwiecznieniem niezwykłej historii Krzysztofa Komedy i jego „ostrowskiego epizodu”. To w Ostrowie pasja do jazzu zrodziła się w młodym Krzysztofie – mówi Paulina Szczepaniak, redaktor naczelna Telewizji Proart.

Nagrodę podczas gali zorganizowanej w Toruniu odebrała Hanna Olejnik, autorka reportażu. Jak mówi na gorąco po zakończeniu uroczystości, czuła olbrzymie emocje, kiedy wyczytywano tytuł zwycięskiego reportażu. – „Ostrowski czas Komedy” był dla mnie ważnym materiałem. Nie ukrywam, że było mi troszeczkę łatwiej, przygotowując ten materiał, z tego względu, że przez jakiś czas prowadziłyśmy z Ewą Smolińską w ramach festiwalu filmowego spacery szlakiem Komedy – podkreśla autorka nagrodzonego materiału. Jednocześnie zaznacza, że w Ostrowie Wielkopolskim dobrze są znane miejsca związane z Krzysztofem Komedą. Jej zadaniem było uszczegółowić te historie i zebrać w całość opisując tym samym młodość tego wybitnego kompozytora i legendy polskiego jazzu.

Realizacja „Ostrowskiego czasu Komedy” to kilkadziesiąt godzin produkcji, kilkanaście dni zdjęciowych, godziny montażu i postprodukcji. W projekt zaangażowanych było, prócz samych realizatorów i rozmówców, jeszcze kilkanaście osób w tym bohaterowie tej historii wspominający dawne wydarzenia, których byli uczestnikami. Trudno wymienić z nazwiska wszystkich, jednak ta nagroda jest także ich wielkim sukcesem.

W reportażu nie brakuje miejsc doskonale znanych mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego. Były one niemymi świadkami codziennego życia młodego Krzysztofa Komedy. Oprócz budynku banku przy ul. Kościuszki to m.in. szkoła, do której uczęszczał czy mieszkanie Witolda Kujawskiego – muzyka Melomanów, który wprowadził młodego Krzysztofa w świat jazzu.

Dyrektor generalna Telewizji Proart Anna Okrój podkreśla, że ta nagroda ma ogromne znaczenie dla stacji zwłaszcza w kontekście zawirowań związanych z pandemią COVID-19. – Sytuacja telewizji lokalnych była wyjątkowo trudna. Wiele z nich przestało istnieć, kolejne ograniczyły swoją działalność. W związku z tym ta nagroda jest ogromnym docenieniem naszych starań i tego, jak ciężko pracujemy, by nasi widzowie mieli dostęp do wartościowych produkcji – zaznacza.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz