Ostrowski basen miejski rusza już 2 czerwca!

4
W zeszłym sezonie basen miejski odwiedziło blisko 40 tysięcy osób. W tym roku, władze miasta mają nadzieję na powtórkę tego sukcesu. Basen Miejski "Olimpijska" rusza już w najbliższą sobotę.

Przez pierwsze tygodnie Basen Miejski „Olimpijska” będzie czynny każdego dnia od 12.00 do 19.00. – Od pierwszego dnia szkolnych wakacji czas ten zostanie wydłużony. Od niedzieli do czwartku będzie można z basenu korzystać od 10.00 do 20.00, a w piątki i w soboty od 10.00 do 22.00 – informuje Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

Woda została przebadana i – jak zapewniają władze spółki – spełnia wszystkie normy, by móc się w niej kąpać. – Niecki zostały dokładnie wyczyszczone po zimie. Technologia ich użytkowania wymaga pozostawienia w nich wody podczas zimy. Ma ona zapewnić ochronę przed napierającą na niecki zamarzniętą ziemią. Oczywiście, w okresie zimowym woda w basenie nie była podgrzewana – tłumaczy prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

W ubiegłym sezonie odnotowano na basenie 39 tysięcy odwiedzin. Władze miasta mają nadzieję, że w tym roku frekwencja będzie co najmniej tak dobra. W tym roku do kąpieli ma zachęcać także możliwość płacenia kartą. W ofercie kompleksu oprócz basenu znajdą się także: tarasy ziemne, trawiasta plaża (3 000 m2), a także leżaki. Ci, którzy szukają bardziej wyrafinowanych atrakcji, powinni się zadowolić m.in. sztuczną rzeką, ławkami podwodnymi z masażem powietrznym, grotą sztucznej fali, masażem karku, gejzerami powietrznymi oraz zjeżdżalniami dla dzieci i dorosłych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick