Ostrowska współpraca pokoleniowa

0
Młodzież i seniorzy mogą znaleźć wspólny język. Przykładem jest współpraca Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Zespołem Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Współpraca obu placówek trwa juz od 10 lat. Ostrowscy seniorzy korzystają nie tylko z basenu, znajdującego się przy ostrowskim ZAP-ie ale także z sal, w których odbywają się zajęcia teoretyczne. Zapoznają się oni m.in. z kierunkami kształcenia ostrowskich uczniów. Ogniwem współpracy jest Ryszard Dolata, który jest nie tylko nauczycielem w ostrowskiej szkole ale jest także jednym z członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Chcąc jeszcze bardziej zbliżyć do siebie ludzi młodych oraz tych w podeszłym wieku powstał pomysł stworzenia przewodnika po ostrowskich osiedlach. Tematem przewodnika jest przedstawienie utrudnień i zagrożeń jakie mogą napotkać seniorzy – W pracę nad przewodnikiem oprócz seniorów, włączyli się także uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie. Młodzi ludzie mają inny punkt widzenia niż osoby starsze, a to pomoże nam udoskonalić przewodnik. Ta współpraca ma również aspekty wychowawcze, które mnie niezmiernie cieszą. Pomaga ona zatrzeć różnice pokoleniowe. Dzięki takim spotkaniom młodzi spojrzą na temat z perspektywy seniora i na odwrót. To bardzo ciekawe doświadczenie – powiedział Ryszard Dolata, członek zarządu Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Plany jak poprawić bezpieczeństwo seniorów są bardzo szerokie. Oprócz wykładów teoretycznych, planowane są także spotkania z Radą Miejską, Strażą Pożarną oraz Policją w Ostrowie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick