Ostrowska stanica harcerska w remoncie. Zobacz jak się zmienia

1
Stanica harcerska "Zielona Polana" przy kompleksie Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim to już nie tylko miejsce spotkań harcerzy, ale i ośrodek, na terenie którego w ciągu roku odbywa się wiele wydarzeń różnego rodzaju. Na stanicy spotykają się uczniowie szkół na imprezach integracyjnych, teren wynajmowany jest na szkolenia czy wydarzenia sportowe, na przyjęciach weselnych kończąc. Trwa kolejny etap remontu, a w planach ZHP ma kolejne zmiany.

Stanica harcerska „Zielona Polana” to duży, klimatyczny teren stworzony po to, by służyć społeczności harcerzy i nie tylko. Trudno jednak kompleksowo przeprowadzić remont obiektu, którego bez wątpienia wymaga i to nie tylko ze względu na potrzebne środki finansowe. Problemem jest też własność terenu, część z nich jest „miejski”, ale znaczny obszar jest własnością Lasów Państwowych. Trwa jednak porządkowanie tych spraw, stąd możliwe są stopniowo wykonywane modernizacje. Jedna z największych miała miejsce już w 2016 roku, kiedy to w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego wyremontowano główny budynek stanicy łącznie z wymianą dachu.

Aktualnie trwa przebudowa łazienek na terenie stanicy. Tą inwestycję finansuje ostrowski samorząd. – Koszt inwestycji to 350 tysięcy złotych – mówi Jerzy Hnatyk, komendant ostrowskiego hufca ZHP. Sanitariaty będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Już dziś wiadomo, że ostrowska stanica wymaga kolejnym prac, głównie harcerzom marzy się nowa część nazywana „świetlicą”. Gdy zostaną uporządkowane kwestie własnościowe terenu, będzie możliwość planowania kolejnych inwestycji.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick