DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrowska porodówka najlepsza w Wielkopolsce! Tak zdecydowały matki

Ranking przeprowadzany jest na podstawie ankiet „Głos Matek”, które w 2022 roku powitały na świecie swoje pierwsze lub kolejne dziecko. To jedyny taki ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w całej Polsce. „Ideą Rankingu Szpitali jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może ‚urodzić po ludzku’ w intymności i poszanowaniu godności” – czytamy na stronie fundacji.

Ranking podzielony jest na regiony: zachodni, centralny, północy, południowy i wschodni. To do tego pierwszego zalicza się województwo wielkopolskie. W każdym województwie wyróżnione zostały trzy szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego. Na 1. miejscu uplasował się Oddział Gienkologiczno-Położniczy w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugie miejsce zajął szpital Szpital Miejski im. Franiciszka Raszei w Poznaniu. Trzecie miejsce zdobył Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance.

A my przypominamy, że w zakładce Noworodki na portalu wlkp24.info możecie obejrzeć pierwszą fotkę noworodka, czyli dzieci, które w ostatnich dniach przyszły na świat właśnie w ostrowskim szpitalu!

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • G
  Grażyna

  poniedziałek, 23 stycznia, 2023

  Jak w Wielkopolsce to najlepsza jest porodówka w Ostrzeszowie z poziomem 77punktow nie wiem skąd takie informacje??

  Odpowiedz
 • P
  Pola

  poniedziałek, 23 stycznia, 2023

  A jak wyglada sytuacja gdt w szpitalu nie ma sie swojego lekarza prowadzącego i bedzie planowane cc.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz