Ostrowska porodówka najlepsza w Wielkopolsce! Tak zdecydowały matki

3
Fot. Pixabay
Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Ostrowie Wielkopolskim znalazł się w trójce najlepszych szpitali w Wielkopolsce. Uplasował się on na pierwszym miejscu w rankingu Fundacji „Rodzić po ludzku”.

Ranking przeprowadzany jest na podstawie ankiet „Głos Matek”, które w 2022 roku powitały na świecie swoje pierwsze lub kolejne dziecko. To jedyny taki ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w całej Polsce. „Ideą Rankingu Szpitali jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może ‚urodzić po ludzku’ w intymności i poszanowaniu godności” – czytamy na stronie fundacji.

Ranking podzielony jest na regiony: zachodni, centralny, północy, południowy i wschodni. To do tego pierwszego zalicza się województwo wielkopolskie. W każdym województwie wyróżnione zostały trzy szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego. Na 1. miejscu uplasował się Oddział Gienkologiczno-Położniczy w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugie miejsce zajął szpital Szpital Miejski im. Franiciszka Raszei w Poznaniu. Trzecie miejsce zdobył Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance.

A my przypominamy, że w zakładce Noworodki na portalu wlkp24.info możecie obejrzeć pierwszą fotkę noworodka, czyli dzieci, które w ostatnich dniach przyszły na świat właśnie w ostrowskim szpitalu!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

    • W Ostrzeszowie nie ma z tym problemu! Pytanie, jak długo ta wspaniała kadra lekarzy będzie, bo chcą ich pozbyć się przed planowanym zamknięciem…. Taka to polityka!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick