DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrowska Noc Muzeów 2020 online! [ZOBACZ PROGRAM]

Noc Muzeów to inicjatywa, która co roku cieszy się dużą popularnością, ale prawdziwym wyzwaniem będzie najbliższa edycja zaplanowana na weekend 16 i 17 maja. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego planuje wtedy przyciągnąć mieszkańców i wszystkich zainteresowanych historią Ostrowa przed ekrany. Co będzie można zobaczyć?

Program podzielono na kilka części, a co godzinę będzie dostępna nowa atrakcja. Początek o 17.00. Na początek będzie można zobaczyć prezentację Muzeum 3D i wirtualnie przespacerować się ulicami dawnego Ostrowa Café Muzeum. Będą tam czekać m.in. zakład fryzjerski, sklep z konfekcją i galanterią Tadeusza Skrzypczyńskiego, zakład zegarmistrza Kazimierza Kazimierza Świetlika i oczywiście Café Muzeum.

>> Pałac w Dobrzycy dawniej i dziś. ZOBACZ KONIECZNIE! <<

Godzinę później będzie można podziwiać wystawę obrazów Dariusza Kalety „Magiczny Lechistan”, a o 19.00 zobaczyć i posłuchać prezentacji ludowych instrumentów kolekcji ostrowskiego muzeum.

To jednak nie koniec. Od 20.00 będzie można rozsiąść się wygodnie i posłuchać koncertu muzyki dawnej w wykonaniu Mateusza Ławniczaka. Spróbują Was przyciągnąć „Pieśni z czasów Szekspira”.

Na zakończenie, a więc od 21.00 będzie można wejść do nocnej księgarni, a więc przygotowanego przez pracowników muzeum kiosku online. Jeśli chcecie wziąć udział w Nocy Muzeów 2020 z Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, śledźcie fanpage’a tej instytucji oraz stronę internetową mmow.pl.

>> To nie jaskółki! To superszybkie jerzyki. Dlaczego są tak pożyteczne? <<

materiały organizatora

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz