Ostrowska Interna B zostanie wyremontowana. Jest dofinansowanie [WIDEO]

1
Z wykorzystaniem środków z rezerwy premiera zmodernizowany zostanie drugi blok oddziału internistycznego szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Za niespełna miesiąc odbędzie się przetarg. Jest szansa, że jeszcze do końca roku remont zostanie zrealizowany. Dzisiaj podpisano umowę na finansowanie tego zadania. 2,4 mln złotych na to zadanie to rezerwy uruchomione przez Premiera RP, 600 tysięcy dołoży powiat ostrowski.

W marcu 2016 roku oddano do użytku wyremontowany oddział internistyczny A ostrowskiego szpitala. Wówczas przeznaczono na modernizację prawie 3 mln złotych z powiatowego budżetu. By utrzymać równy poziom nie tylko świadczenia usług medycznych, ale i warunków na oddziale, zapadła decyzja o wyremontowaniu części B ostrowskiej interny. – Dzisiaj podpisaliśmy umowę na finansowanie oddziału. Udało się pozyskać prawie dwa i pół miliona z rezerw premiera, dołożymy z powiatowego budżetu 600 tysięcy złotych i przystąpimy do prac – mówi wicestarosta Roman Pacholczyk.

Władze powiatu, parlamentarzyści, dyrekcja szpitala oraz kierownictwo oddziału zabiegało o dofinansowanie do remontu od wielu miesięcy. – Są szpitale w Wielkopolsce, które otrzymują środki z rezerwy premiera czy to na respiratory, inne urządzenia potrzebne do diagnostyki, ale i też na przebudowę szpitali czy zakupy karetek. Bardzo dużo wniosków wpłynęło na inwestycje w szpitalach i cieszę się, że większość rozpatrywana jest pozytywnie, szczególnie w dobie walki z COVID-19 – powiedział podczas podpisania umowy w Starostwie Powiatowym wojewoda Łukasz Mikołajczyk, który jest dysponentem środków rządowych w województwie.

Oddział internistyczny B, potocznie zwany „wewnętrznym” wygląda dziś bardzo źle. Jedna łazienka dla mężczyzn i jedna dla kobiet na cały oddział z trzydziestoma łóżkami, wieloosobowe sale bez odpowiedniej wentylacji, przestarzała podłoga i brak estetyki, ubogie zaplecze dla personelu – tak w skrócie można opisać internę B. Po modernizacji pacjentom mają służyć estetyczne, wentylowane i jasne sale chorych, więcej łazienek i toalet, ale i w salach pojawią się telewizory, także ważne dla osób przebywających na oddziale.

Dobrą wiadomością dla wszystkich pacjentów i personelu szpitala jest ta, że remont interny B to nie jedyne zaplanowane działanie inwestycyjne w ostrowskiej lecznicy. – W tym roku będziemy rozpoczynali remonty na dwóch oddziałach – chirurgicznym i ortopedycznym. Mamy na to zabezpieczone w powiatowym budżecie około 2,5 miliona złotych – dodaje wicestarosta Pacholczyk. Po wykonaniu tych prac do kapitalnego remontu będą się kwalifikowały już tylko dwa oddziały – laryngologiczny i dawny oddział neurologiczny na drugim piętrze.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick