Ostrowska firma przekazała przyłbice szpitalowi

1
Fot. materiały firmy Paxer
Firma Paxer to kolejne przedsiębiorstwo z powiatu ostrowskiego, które pomaga w walce z koronawirusem. Jej przedstawiciele wsparli personel szpitala materialnie, przekazując 26 przyłbic własnej produkcji oraz 15 przyłączy potrzebnych do masek pomagających w oddychaniu.

Kolejna ostrowska firma włączyła się w pomoc Szpitalowi w Ostrowie Wielkopolskim. – Zajmujemy się drukiem i skanowaniem 3D. W związku z zaistniałą sytuacją chcieliśmy wspomóc szpitale i stąd pomysł, aby wydrukować przyłbice ochronne – mówi Grzegorz Papych z firmy Paxer.

Jak podkreśla, zapotrzebowanie na tego typu urządzenia zgłosił im dr Matyjaszczyk z oddziału wewnętrznego. Firma nie zastanawiając się długo, przystąpiła do pracy, czego efektem jest poniedziałkowe przekazanie 26 przyłbic. Dodatkowo na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiło 15 specjalnych przyłączy, które służą do podłączania masek wspomagających oddychanie. – Jedna przyłbica drukuje się około trzy godziny. Można więc powiedzieć, że pracujemy non stop, przez całą dobę, bo nawet w nocy wstajemy, żeby zainicjować produkcję kolejnych – dodaje.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że ostrowski szpital nie jest jedynym, któremu pomagają, ale też już wiedzą, że to nie była jednorazowa pomoc tej placówce.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick