Ostrowscy uczniowie ze stypendiami od marszałka

0
Dokładnie 142 osoby z całej Wielkopolski otrzymało stypendia od marszałka w wysokości 1000 zł każdy. Wśród nich znalazło się 30 z Ostrowa Wielkopolskiego. To ukłon w stronę najzdolniejszych uczniów Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także zachęta, by cały czas rozwijać swoje umiejętności.

Stypendia są dla uczniów dużym wyróżnieniem. Wśród nagrodzonych nie było osoby, która nie cieszyłaby się z tej nagrody. – Czuję wielką radość. W jakiś sposób jest to docenienie naszej pracy, nauki i tego, co robimy w życiu – mówi Iga Juszczak, jedna z ostrowskich stypendystek. – Jestem dumna z siebie, ale też dziękuję nauczycielom, którzy pomogli mi zdobyć dużo umiejętności. Bez nich nie byłabym tu dzisiaj – dodaje Aneta Kubicka z Poznania.

Marszałkowskie stypendia są niezwykle ważne dla Marzeny Wodzińskiej, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. – W dobie tego, jak wiele potrzeba nam rąk do pracy, szczególnie w zawodach związanych z medycyną. Dostrzegliśmy w tych szkołach sporo zdolnej młodzieży, która nie poprzestała na nauce na jednym kierunku i chcieliśmy nagrodzić ich pracę – mówi przedstawicielka urzędu marszałkowskiego.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w ostrowskim Forum Synagoga, a uświetnił ją występ uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick