Ostrowscy lekkoatleci miażdżą! Kolejna ogólnopolska impreza i kolejne medale!

Dawid Borowski został brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski U-23 w biegu na 1 500 metrów. Reprezentant ostrowskiego klubu niemal przez cały czas kontrolował wyścig i miał na oku rywali, choć jeszcze na 200 metrów przed metą plasował się na IV miejscu ze stratą 10 metrów do brązowego medalu. Jego kapitalny finisz na ostatnich metrach pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca. Osiągnął to z wynikiem 3.55.91, co jest jego rekordem życiowym.

Po jego medalu Stal mogła się cieszyć z 10. krążka wywalczonego w tym roku, ale to nie był koniec radości. Kolejny dołożyła Natalia Benedykcińska. Wywalczyła go w skoku w dal z wynikiem 5,98 metra. Taki rezultat dał jej srebrny medal w kategorii U-23, a także 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej seniorów. Ten start jest dla niej wielkim sukcesem, zwłaszcza, że przez ostatnie dwa miesiące jej głównym przeciwnikiem była kontuzja stopy. To wykluczyło ją z wcześniejszych startów w halowych zawodach.

Nowy rekord życiowy oraz rekord Ostrowa Wielkopolskiego odnotowała Julia Dutkiewicz. Lekkoatletka wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku wzwyż przeskakując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 178 centymetrów! Tym bardziej jest się z czego cieszyć, że – jak wyjaśniają przedstawiciele klubu – to pierwszy od czterech lat medal klubu w kategorii seniorów. Dodatkowo Julia czekała 5 lat na zdobycie kolejnego krążka w indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Na gratulacje zasłużył też wychowanek KS Stali LS – Patryk Wykrota, który reprezentuje OŚ AZS Poznań. On także wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski w biegu na 200 metrów. W niedzielę osiągnął wynik 21.37 (PB).