Ostrowscy lekarze walczą o życie poparzonej 12-latki

6
12-letnia dziewczynka w ciężkim stanie przebywa na OIOM-ie dziecięcym w ostrowskim szpitalu, a o jej życie walczą specjaliści. Dziecko zostało poszkodowane w wybuchu butli z gazem w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim. Stan 12-latki jest określany jako bardzo ciężki. Ma poparzone 60% ciała i przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej.

Do wybuchu butli z gazem doszło w jednym z bloków w Kamiennej Górze w województwie dolnośląskim. Eksplozja nastąpiła na parterze, a w jej wyniku ciężko poparzona została 12-latka. Przetransportowano ją śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TAKŻE: Ostrowska laryngologia zamknięta! Wykryto SARS-CoV-2

Lekarze informują, że stan dziewczynki jest określany jako bardzo ciężki. Doszło do ekstremalnego poparzenia. – Uległo mu ponad 60% ciała. 12-latka ma także poparzone drogi oddechowe. Została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej i jest mechanicznie wentylowana – powiedział Adam Stangret z ostrowskiego szpitala. Lekarze walczą ze wstrząsem i z niewydolnością wielonarządową u dziewczynki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Smutna wiadomość. Oby udało się ją uratować.
    A tak na marginesie – dlaczego dziewczynka trafiła do ostrowskiego szpitala, a nie do wrocławskiego?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick