DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrowianie "zwiedzili" miejskie inwestycje. Zobacz jak je skomentowali!

Mieszkańcy, którzy dzisiaj wsiedli w pięć miejskich autobusów głównie kierowali się ciekawością jak faktycznie wygląda wiele zrealizowanych w mieście inwestycji. Największą „chrapkę” wielu ostrowian miało na zobaczenie „Mediateki” na tzw. deptaku, bo ta jeszcze jest w trakcie realizacji. Dzisiaj mogli wejść do środka jeszcze „przedpremierowo”. – Wiem, że będę chodziła do Mediateki, więc chciałam ją już zobaczyć – mówi nam jedna z uczestniczek dzisiejszego objazdu po inwestycjach. Podobnie z przedszkolem budowanym przy ulicy Kujawskiej. To jedna z większych budowli, która powstaje w Ostrowie. – Mam nadzieję, że moje dziecko tutaj się dostanie. Teraz jestem pewna, że będę się o to bardzo starała – mówi kolejna ostrowianka.

Objazd po inwestycjach to także rekonesans inwestycji drogowych. Autobusy jechały taką trasą, aby pokazać pasażerom jak najwięcej modernizowanych miejsc. Prezydent Beata Klimek zapowiadała co jeszcze zostanie zrealizowane. – Mieszkańcy dzisiaj korzystają z okazji i podpowiadają na co jeszcze zwrócić uwagę, wszystko notujemy – powiedziała portalowi wlkp24.info włodarz miasta. Uczestnicy objazdu zobaczyli dzisiaj m.in. nowy oddział Żłobka Miejskiego, powstające Mieszkania dla Młodych, przedszkole przy ul. Grabowskiej, Klub seniora, stacje Roweru Miejskiego, lodowisko, Centrum Przesiadkowe czy Muzeum 3D w ratuszu.

Objazd to nie tylko okazja do pochwalenia się włodarzy miasta, ale i moment zmierzenia się z gradobiciem pytań czy konieczność tłumaczenia dlaczego dana inwestycja powstaje w określony sposób, w tym a nie innym miejscu itp. Prezydent Beata Klimek nie uniknęła tematu budowy miejskiej hali widowiskowo-sportowej. Na terenie budowanego Centrum Przesiadkowego zapewniła, że ogłoszono przetarg i do końca maja będzie miała więcej informacji do przekazania mieszkańcom. W czerwcu będzie już wiadomo czy jest firma, która podejmie się zadania i w jaki sposób zostanie ono sfinansowane.

W materiale filmowym krótka relacja z objazdu inwestycji miejskich, w jutrzejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30 pojawi się także materiał z wydarzenia.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • K
  ks

  wtorek, 1 maja, 2018

  No fajnie te inwestycje są planowane. Najpierw się zabiera miejsca na halę i wydaje kasę na niepotrzebne centrum przesiadkowe. Zamiast zmniejszyć zadłużenie miasta i mieć możliwość jego ponownego zwiększenia w przypadku budowy hali. i Potem na kawałku pozostałego miejsca wciska się oną halę przy okazji zwiększając zadłużenie.

  Odpowiedz
 • Z
  ZoR

  wtorek, 1 maja, 2018

  Tradycyjnie ostrowskie portale ogłaszają wydarzenie po fakcie zamiast informować przed. Dobrze, że kaliskie radio Centrum ma głowę na karku i informuje zanim się coś odbędzie…

  Odpowiedz
 • R
  realista

  wtorek, 1 maja, 2018

  Bez centrum przesiadkowego nie byłoby możliwości pozyskania kilkudziesięciu milionów złotych dotacji unijnej na największy projekt miasta w historii Ostrowa, obejmujący również autobusy elektryczne, wiary przystankowe, ścieżki rowerowe… Więc naprawdę warto było, tym bardziej, że większość kosztów to z pieniędzy unijnych.

  Odpowiedz
 • K
  kruk

  wtorek, 1 maja, 2018

  Na diabła nam ta hala. Klimkowa nie szalej za nasze pieniądze. Basen- inwestycja nie rozliczona do dzisiaj, walący sie płot – 2 miesiące użytkowania, Lodowisko- sukces w zimie a na rolkowisku ludzi nie uświadczysz, dróg prawie sie nie robi, stadion porażka, połowa parkingu przed stadionem jeszcze wieksza porażka, mieszkania drogie jak diabli a teraz jeszcze hala ciut wieksza od hali szkolnej. Weźcie tej kobiecie władze bo pusci nas z torbami

  Odpowiedz
 • K
  KKS

  środa, 2 maja, 2018

  Jurek Mocek!!!! Ostrovia!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz