Ostrowianie „zwiedzili” miejskie inwestycje. Zobacz jak je skomentowali!

9
Władze Ostrowa Wielkopolskiego postawiły sobie ambitne zadanie. "Lata 2017-2018 to 200 mln na inwestycje w mieście" - to hasło nie schodzi z ust włodarzy oraz billboardów widocznych w wielu punktach Ostrowa. I jak co roku, 1. maja przychodzi czas małych rozliczeń. Ostrowianie wsiadają w miejskie autobusy i wraz z urzędnikami oraz prezydentem miasta jadą zobaczyć jakie inwestycje zostały zrealizowane, co jest w trakcie tworzenia oraz jak sprawują się wykonane projekty. Jak wypadło tegoroczne podsumowanie?

Mieszkańcy, którzy dzisiaj wsiedli w pięć miejskich autobusów głównie kierowali się ciekawością jak faktycznie wygląda wiele zrealizowanych w mieście inwestycji. Największą „chrapkę” wielu ostrowian miało na zobaczenie „Mediateki” na tzw. deptaku, bo ta jeszcze jest w trakcie realizacji. Dzisiaj mogli wejść do środka jeszcze „przedpremierowo”. – Wiem, że będę chodziła do Mediateki, więc chciałam ją już zobaczyć – mówi nam jedna z uczestniczek dzisiejszego objazdu po inwestycjach. Podobnie z przedszkolem budowanym przy ulicy Kujawskiej. To jedna z większych budowli, która powstaje w Ostrowie. – Mam nadzieję, że moje dziecko tutaj się dostanie. Teraz jestem pewna, że będę się o to bardzo starała – mówi kolejna ostrowianka.

Objazd po inwestycjach to także rekonesans inwestycji drogowych. Autobusy jechały taką trasą, aby pokazać pasażerom jak najwięcej modernizowanych miejsc. Prezydent Beata Klimek zapowiadała co jeszcze zostanie zrealizowane. – Mieszkańcy dzisiaj korzystają z okazji i podpowiadają na co jeszcze zwrócić uwagę, wszystko notujemy – powiedziała portalowi wlkp24.info włodarz miasta. Uczestnicy objazdu zobaczyli dzisiaj m.in. nowy oddział Żłobka Miejskiego, powstające Mieszkania dla Młodych, przedszkole przy ul. Grabowskiej, Klub seniora, stacje Roweru Miejskiego, lodowisko, Centrum Przesiadkowe czy Muzeum 3D w ratuszu.

Objazd to nie tylko okazja do pochwalenia się włodarzy miasta, ale i moment zmierzenia się z gradobiciem pytań czy konieczność tłumaczenia dlaczego dana inwestycja powstaje w określony sposób, w tym a nie innym miejscu itp. Prezydent Beata Klimek nie uniknęła tematu budowy miejskiej hali widowiskowo-sportowej. Na terenie budowanego Centrum Przesiadkowego zapewniła, że ogłoszono przetarg i do końca maja będzie miała więcej informacji do przekazania mieszkańcom. W czerwcu będzie już wiadomo czy jest firma, która podejmie się zadania i w jaki sposób zostanie ono sfinansowane.

W materiale filmowym krótka relacja z objazdu inwestycji miejskich, w jutrzejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30 pojawi się także materiał z wydarzenia.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. No fajnie te inwestycje są planowane. Najpierw się zabiera miejsca na halę i wydaje kasę na niepotrzebne centrum przesiadkowe. Zamiast zmniejszyć zadłużenie miasta i mieć możliwość jego ponownego zwiększenia w przypadku budowy hali. i Potem na kawałku pozostałego miejsca wciska się oną halę przy okazji zwiększając zadłużenie.

  2. Tradycyjnie ostrowskie portale ogłaszają wydarzenie po fakcie zamiast informować przed. Dobrze, że kaliskie radio Centrum ma głowę na karku i informuje zanim się coś odbędzie…

  3. Bez centrum przesiadkowego nie byłoby możliwości pozyskania kilkudziesięciu milionów złotych dotacji unijnej na największy projekt miasta w historii Ostrowa, obejmujący również autobusy elektryczne, wiary przystankowe, ścieżki rowerowe… Więc naprawdę warto było, tym bardziej, że większość kosztów to z pieniędzy unijnych.

    • Jeżeli niepotrzebne w Ostrowie centrum przesiadkowe było warunkiem uzyskania pieniędzy na inne zadania, to tylko pokazuje na co czasami wydaje się środki unijne. Przecież to jakaś kpina aby marnować pieniądze na coś, co u nas na pewno się nie sprawdzi. Podstawowe pytanie: kto, z czego i na co będzie się tam przesiadał? Nie jesteśmy dużym miastem, ani też ośrodkiem turystycznym, a wg mnie tylko te dwa czynniki decydują o potrzebie istnienia takiego wynalazku.

    • Ty realista jestes taki realista jak ja kretyn optymista. Czy ktos sie zastanawia ile te zabawki nas beda kosztowały> Centrum przesiadkowe na h… komus potrzebne, autobusy elektryczne których utrzymanie pogrąży MZK, które już zasługuje na uwage po rządach prezesa Ziółkowskiego, wiaty przystankowe to pikuś w stosunku do najdroższych wiat targowy na swiecie chyba, ścieżki rowerowe to jedno co warto robic chociaz w tej kadencji słabiutko w tym temacie. Rzucam hasło Uwolnic Ostrów od rządów Beaty Klimek

    • Bredzisz człowieku. Radni podpowiadali inną lokalizację- przy dworcu PKP, PRZED złożeniem wniosków do ZITów. Oczywiście, po złożeniu wniosków nie było wyjścia. Tyle, że warto pomyśleć przed, z czym pani Klimek ma poważne problemy.

  4. Na diabła nam ta hala. Klimkowa nie szalej za nasze pieniądze. Basen- inwestycja nie rozliczona do dzisiaj, walący sie płot – 2 miesiące użytkowania, Lodowisko- sukces w zimie a na rolkowisku ludzi nie uświadczysz, dróg prawie sie nie robi, stadion porażka, połowa parkingu przed stadionem jeszcze wieksza porażka, mieszkania drogie jak diabli a teraz jeszcze hala ciut wieksza od hali szkolnej. Weźcie tej kobiecie władze bo pusci nas z torbami

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick