Ostrowianie w świetnej formie. Trzy medale w dorobku

0
Znakomity start w mistrzostwach Polski sztafet mają za sobą reprezentanci ostrowskiej Stali. W Suwałkach podopieczni trenera Michała Walczaka zdobyli trzy medale: złoty, srebrny i brązowy. - Wszyscy nasi zawodnicy wypadli doskonale - mówi ostrowski szkoleniowiec.

 Złoty medal wywalczyła sztafeta 4×100 metrów w kategorii U20. Wynik 42 sekund 36 setnych to jednocześnie rekord Ostrowa Wielkopolskiego. Tak znakomity wynik uzyskała czwórka: Bartosz Losy, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński i Tomasz Jankowski.

W Suwałkach w kategorii U20 świetnie wypadła również sztafeta 4×400 metrów. W jej składzie oglądaliśmy: Patryka Wykrotę, Tomasza Jankowskiego, Bartosza Losego oraz Michała Kalinę. Ostrowianie byli bliscy wywalczenia drugiego złota, jednak na ostatniej prostej nieco lepsi okazali się rywale.

Medalowy dorobek ostrowian uzupełniła sztafeta 4100 metrów w kategorii U16. Czwórka: Damian Drozdowski, Jakub Tuczyński, Jakub Robotnikowski i Jakub Szymczak uzyskała czas 46 sekund i 21 setnych.

Świetne występy w Suwałkach sprawiły, że ostrowska Stal zajęła 1 miejsce w klasyfikacji klubowej, jednocześnie ostrowianie uplasowali się na 4 miejscu w klasyfikacji medalowej w gronie 50 klubów z całego kraju. To wszystko najlepiej pokazuje, jak ogromny sukces zanotowali podopieczni trenera Michała Walczaka w trakcie mistrzostw.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick