Ostrowianie przeszli w Marszu dla życia i rodziny

24
Marsz dla życia i rodziny przeszedł przez Ostrów Wielkopolski. Kilkaset osób, a także środowiska katolickie i posłowie Prawa i Sprawiedliwości przeszli ulicami miasta.

W niedzielę Marsze dla życia i rodziny odbyły się dziś w całej Polsce. Łącznie było ich 130. Poświęcone były  problemowi edukacji seksualnej, zagrażającej – według nich – prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców.

Marsz przeszedł także ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Poprzedziła go msza św. w Konkatedrze. Uczestnicy marszu nieśli ze sobą transparenty z takimi hasłami jak: „Każdy ma prawo do życia”, „Stop deprawacji dzieci” lub „Rodzice wychowują, rodzice decydują”.

W marszu oprócz mieszkańców Ostrowa wzięły także udział osoby duchowne, środowiska katolickie i posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

 1. A ja tam wolę marsze równości. Tam można zobaczyć przebierańca udającego księdza który prowadzi mszę świętą, ministranta z durszlakiem na głowie albo niesioną waginę w koronie. Niezidentyfikowane płciowo osobniki życzące „starym k*rwom głosującym na PiS” śmierci, dowiedzieć się z niesionych plakatów, że mężczyźni też mają prawo do rodzenia. No, a w Warszawie to sam prezydent który wydał kartę LGBT uczestniczy w takiej zajebistej imprezie. U nas to zaścianek. Całe szczęście, że w ostrowskim pochodzie nie wzięła udziału pani prezydent Klimek. Mam nadzieję, że wzorem Warszawy i Gdańska który to pani prezydent często odwiedza w Ostrowie marsz z równości też się wkrótce odbędzie.

  • Wyzwolony? Chyba od rozumu. Bo tylko kompletny bezmózgowiec uważa, że mszę może odprawiać tylko ksiądz rzymsko- katolicki. A księży innych wyznań (też nota bene chrześcijańskich) nazywa przebierańcami. A Św. Jan Paweł II z tymi „przebierańcami” odprawiał wspólnie ekumeniczne msze. No ale prawdziwi katolicy nie uznają ekumenizmu i papieża Polaka. Dla nich przykładem świętego męża jest ojciec Tadeuszy czy biskup o dżwięcznym przydomku „flaszka”.

  • ty a ty nie wpadłeś po prostu się tam wyprowadzić!!!!!!!!przecież to takie proste dozwolone nie zabronione

  • Dla mnie To co Pan/Pani pisze jest zaściankiem.Widać ograniczona wiedzą,horyzonty ograniczają człowieka i jego myślenie

 2. Ochrona rodziny a kto zlikwidował w Ostrowie Wielkopolskim kilkanaście miejsc pracy wprowadzając Nowe Prawo Wodne od 01.01.2018. kto wie?

  • No właśnie. A ile rodzin straciłoby pracę gdyby zlikwidowano Holdikom? O pardon Holdikom przecież został zlikwidowany przez Carycę. Chodziło mi oczywiście o niezbędną dla miasta spółkę CRK żyjącą z opłat mieszkańców za wodę itp. bo przecież sama spółka niczego nie wytwarza i właściwie zajmuje się sama sobą.

  • @Pamiętamy. To ty od tego czasu jeszcze pracy nie znalazłeś? Tak ci dobrze na tej kuroniówce? Czy po prostu do niczego się nie nadajesz, bo „w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem”.

  • Żebyś nie musiał brać udziału w takim marszu jak na starość ci powiedzą, że nie ma kasy na leki i najlepiej byłoby cię poddać eutanazji. Bo ten marsz też tego zagadnienia dotyczył. A od zakonnic się odpie*dol, bo do dzisiaj w szpitalach mówi się do pielęgniarki „siostro”. Jak myślisz palancie skąd się to wzięło?

  • I do dzisiaj wychodzą przypadki znęcania się nad swoimi podopiecznymi w różnych zgromadzeniach ,pięknie mówić każdy potrafi a zakłamanie wychodzi na każdym kroku,jeżeli będę chory i będę cierpiał chcę mieć prawo do własnego ciała a nie siostrzyczki mają za mnie decydować ,po drugie założenie habitu nie upoważnia ich do bycia moimi siostrami ,bo siostrę mam jedną

  • Kardynale! Takiemu osobnikowi jak ty, to ja nawet kaczki bym nie podała nawet gdybyś do mnie wołał siostro.

 3. Nie ma to jak bojkotować przez środowiska kościelne Marsze Równości i Parady równości… każdy ma p[rawo do miłości niezależnie od rasy płci czy orientacji seksualnej

 4. Pani Prezydent na czarnym proteście była a na marszu dla życia i rodziny NIGDY!!! To jest jej prawdziwe oblicze. KSIĘŻA OBUDŹCIE SIĘ i wreszcie zmieńcie o niej zdanie bo jesteście w nią wpatrzeni jak w obrazek!!! No chyba ze Wam to pasuje – czarne protesty, biedroń itp…

  • Oni są wpatrzeni w jej czyli publiczne pieniądze i chętnie będą się z nią modlić nawet na ostrowskim rynku za duszę prezydenta Gdańska. Zażyła przyjaźń Beaty z Biedroniem też im nie przeszkadza, chociaż ten chciałby kościół katolicki zlikwidować. Poza tym wiadomo, że Klimek bardzo blisko do „wolnego miasta Gdańsk” gdzie profanuje się obraz Matki Boskiej i procesje Bożego Ciała. Ponadto porównuje się katolików do świń taplających się w błocie. Jednak to nie przeszkadza tej pani uczestniczyć we mszach świętych i przyjmować sakramenty. Tusk też dla wyniku wyborczego wziął nawet swego czasu ślub kościelny, którego wcześniej nie miał. Czego to się nie robi dla władzy i mamony.

 5. Rozumiem i szanuję że w obronie życia ale nie rozumiem czym jest zagrożone. PO przecież prawa zmieniać nie chce a wręcz obowiązujące prawo było stworzone przez nich a nie PiS. Nie rozumiem także jak można być przeciwko edukacji seksualnej. Co to ma wspólnego z katolicyzmem. Rodzice mogą rozmawiać z dziećmi o wszystkim ale szkół przez to nie pozamykali. Trochę jakbyście ze średniowiecza sie urwali. Wiedza wasza o LGBT to przerażenie i cofa was na drzewa. Nie dochodzi do was nawet to że 60% księży jest homoseksualistami Jest i nic nam do tego poza tym że to dwulicowe

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick