Ostrów zostaje w Unii? W niedzielę manifestacja na Rynku

28
źródło grafiki: fanpage Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła"
W niedzielę, 10 października o 16.00 na ostrowskim Rynku odbędzie się manifestacja poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. To wydarzenie ma się odbyć jako odpowiedź na ostatnie wydarzenia i decyzje podjęte przez Trybunał Konstytucyjny. Wyrok w sprawie wyższości prawa polskiego nad unijnym przez część społeczeństwa został uznany za zdradę. Przez kolejnych za początek tzw. Polexitu, a więc próby wyprowadzenia Polski z UE.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego uznającego nadrzędność prawa polskiego nad unijnym, były premier i szef Rady Europejskiej Donald Tusk zaapelował o stawienie się w niedzielę o 18.00 na Placu Zamkowym w Warszawie „wszystkich, którzy kochają Polskę”. „Wzywam wszystkich, którzy kochają wolność. Wzywam wszystkich, którzy kochają swoje dzieci. Nie ma znaczenia, ile macie lat, jakie macie poglądy, gdzie mieszkacie, czy jesteście wierzący czy niewierzący, ani na jaką partię głosowaliście. Dziś musimy być wszyscy razem. Musimy zapomnieć o podziałach. Musimy ratować Polskę” – zaapelował w materiale wideo opublikowanym na swoim koncie na Twitterze.

Choć w jego zamyśle – jak przekonywał – jest zgromadzenie jak największej liczby osób w jednym miejscu, okazuje się, że wieców poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej będzie więcej. W Ostrowie Wielkopolskim także planowana jest manifestacja w tej sprawie pod hasłem: „MY zostajemy w #UE…”. W opisie wydarzenia na Facebooku czytamy: „Przyjdźcie jutro, w niedzielę 10 października 2021 roku o godzinie 16.00, na Rynek w Ostrowie Wielkopolskim. Zaproście swoich Znajomych i Przyjaciół. Zabierzcie z sobą flagi Polski i Unii Europejskiej. Porozmawiamy przy ławeczce ze Stefanem Rowińskim – naszym pierwszym Burmistrzem z czasów II Rzeczpospolitej. Powiemy nasze głośne „tak!” dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Przyjdźcie. Nie bądźcie obojętni”.

Za organizacją wiecu poparcia stoją przedstawiciele Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego „Łańcuch Światła”, który wielokrotnie w ostatnich latach sprzeciwiali się polityce rządu Prawa i Sprawiedliwości m.in. w kwestii reformy sądownictwa.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

28 KOMENTARZE

 1. Nie wyorażam sobie ,gdyby Polska miała być poza Unią Europejską. Powróciłby ciemnogród i bieda jakiej jeszcze nie widzieliście. To co przez ostatnie lata powstało w Polsce zawdzięczamy środkom unijnym. Niemal na każdym kroku, czy to w dużych miastach, małych lokalnych ośrodkach -na każdym kroku widać tablice-obiekt dofinansowany ze środków unijnych. A te PiSiory- myślą,że wszystko mogą? NIE -społeczeństwo Wam wkrótce da odpowiedż.

 2. Fajna inicjatywa jestem nawet za tylko dziwne ze jak pan radny Andrzej z koalicji dzis nazywa kolegów z PiS przestępcami i pisze o nienawiści a dzień wcześniej z panią z rodziny co startowała w wyborach również lajkują i pochwalają w komentarzach posty przedstawicieli PiS w mediach społecznościowych to ja czegoś chyba nie rozumiem , żeby dopiec Beci układają się z przestępcami jak ich nazywają a potem zapraszają chodźcie na rynek pogonimy ich .
  Niewiem co o tym sadzić
  Polska to dziki kraj jak to mawiał Rysiu

  • Richard głupi to cię zrobił ja doskonale rozumiem co się dzieje a przez taką opozycje jak ty dziś mamy to co mamy i jeszcze jedno Ricardo koryto do ciebie już należeć nie będzie

  • Rysiu Szczena czy może jakaś Kostka. Rubika czy coś. Zapomniałeś napisać czego dotyczył lajk. Poszukałem i dotyczył faktu kasowania pieniędzy za parking przy cmentarzu w dniu Święta Zmarłych od ludzi , którzy w tym dniu objeżdżają cmentarze w Ostrowie. Jak nie widzisz różnicy w układaniu się z PiSem a aprobatą dla inicjatywy radnego nawet z PiS, który nie zgadza się na kasowanie za parking w tym dniu, to ty musisz być od wspomnianej przez siebie Beci i nieudolnie to tuszujesz.

 3. „musimy ratować Polskę” ??? tak jakbym słyszał przeciwną stronę, oni też chcą ratować Polskę! TK w Niemczech i Hiszpanii mogły to ogłosić, u nas nie. dlaczego? bo tamte kraje są na wyższym poziomie cywilizacyjnym? W UE Polska zostanie, ale warunki początkowe- teraz się zmieniają .

 4. Znów próba agresji i podziału społeczeństwa ze strony PO /nie przychodzić na Rynek to zwykła prowokacja/ przecież PIS jednoznacznie wydał oswiadczenie że nie ma zamiaru wychodzić z UNI ten argument już nie działa na społeczeństwo

  • PiS wydał oświadczenie, że nie ma zamiaru wychodzić z Unii, a jego czołowi przedstawiciele i koledzy w TK i NBP wyraźnie wskazują na to swoimi wypowiedziami. Takich łgarzy jak oni, dotąd Polska u władzy nie widziała.

  • Oświadczenia PiS-u są tyle warte co obietnice M.Morawieckego.Kucharka Kaczyńskiego wyprowadzi nas z UE,bo tak chce Kaczyński.On jest gotów poświęcić cały naród,zeby zaspokoić swoją żadzę zemsty.Nieudacznik,który nie ma konta,nie prawa jazdy,nie potrafi obsługiwać telefonu i nie zna się na ekonomii.Trzęsie całą Polską,rękami swoich sługusów,którzy za kasę gotowi sa na każde świństwo.

 5. Jasne masz rację,wyjaśni zaraz jak Kaczyński wyjaśni aferę Getback 2,5 mld,wyjaśni aferę SKOK ok.6mld,kasa na wybory kopertowe Sasina 780mln,pieniędze wpakowane w Ostrołękę na razie 1,3mld,słynne wieże za których projekt nie zapłacił,głupie 280 mln które sprzeniewierzył minister Ziobro i wiele innych.O respiratorach i maseczkach nie wspomnę.Nie trzeba czytać Sumlinskiego,wystarczy obserwować bieżące wydarzenia.

 6. O czym człowieku piszesz? Tusk był agentem STASI a jego dokumentacje w Polsce wyparowały ale są w Niemczech, a gdzie jeszcze mafie vatowskie i słynny spacer z Putinem po molo, kontakty z ludźmi którzy byli bywalcami „hotelu Bilderberg” i wiele innych. To nie jest człowiek związany z interesami Polski!!!

  • Skąd Ty czerpiesz tą wiedzę.Kaczyński był agentem GRU i KGB,dziwne że go nie internowane,bo nie chcieli go budzić,mafie vatowskie dopiero odżyły pod jego władzą.A.Macierewicz,pomimo tego że był w Smoleńsku z którego uciekł,przez kilka lat prowadził swoje dochodzenie,trwoniąc przy okazji miliony złotych.Ilość działaczy PiSu w spółkach idzie w tysiace.Jeszcze coś?

 7. Ratować Polskę!? Ty rudy hooooju niemiecki pachołku jesteś na usługach Makreli niemieckiej świni sprzedałeś Polskę i ty szmaciarzu masz czelność mówić o ratowaniu? Won z Polski do siebie do niemcuf

 8. Kolejna gównoburza o nic, kolejny raz administratorzy pozwalają na wypisywanie przekleństw. Kolejny raz oszołomy wciskają nam swoje bzdury. byliśmy w europie jesteśmy i będziemy a w UE jesteśmy i będziemy, nikt z niej nie wychodzi a walczy o równe prawa dla wszystkich państw a co za tym idzie dla obywateli. Chcemy równego traktowania polaków. Chcemy równego traktowania pracownika, rolników, handlowców, przewoźników itp.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick