Ostrów. Zły stan wiaduktów oznacza, że TIR-y pojadą przez miasto

14
źródło: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich
Szykuje się zmiana organizacji ruchu na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Od wtorku 17 grudnia wiadukty w ciągu ul. Wrocławskiej DW490) zostaną zamknięte dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wyznaczył objazd. Na wlkp24.info publikujemy jego schemat.

Nieremontowane od wielu lat wiadukty nad bocznicą kolejową w Ostrowie Wielkopolskim, które znajdują się w ciągu ulicy Wrocławskiej (DW490), są w tak złym stanie, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wkrótce zakaże jeździć tam ciężarówkom. „Na obiekcie dopuszczony będzie tylko ruch pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony, z jednoczesnym dopuszczeniem pojazdów komunikacji zbiorowej. Dodatkowo zostanie ograniczona dozwolona prędkość pojazdów do 40 km/h” – informuje urzędnicy w wydanym komunikacie.

Nowe zasady poruszania się samochodów mają wejść w życie we wtorek 17 grudnia. Nowa trasa wyznaczona przez WZDW. będzie przebiegała ulicami: Brzozową, Długą i Odolanowską. „Prosimy kierowców o zapoznanie się z nową organizacją, stosowanie się do znaków i bezpieczną jazdę” – czytamy w informacji wystosowanej przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

źródło: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. A obwodnica jest od czego? Mie można było puścić ruchu z drugiej strony miasta? Teraz na święta takie rzeczy, gdy jest większy ruch w mieście…. Ulica Odolanowska będzie kompmetnie zakorkowana w godzinach szczytu. Brawa dla ludzi zza biurka. Ich przecież tu nie będzie jak będą korki.

    • Halo halo tranzyt przecież jedzie obwodnicą!!! Tylko ruch miejskiv(docelowy lub wyjazdowy z ostrowa) będzie skierowany na obwodnicę!

  2. tytuł wprowadza w błąd ul Wrocławska leży także w samym centrum Ostrowa Wlkp , tiry pojadą po prostu innymi ulicami przez miasto

    • Remont wiaduktu? Żartujesz? Mamy budować trzy przedszkola, aquapark,tężnie i tyle ciekawych rzeczy, kogo obchodzi jakiś wiadukt? Niech tam TIRy rozjadą wąskie ulice, kogo to? Ważne, że nie pojadą ul. Paderewskiego.

  3. Już widzę przejście dla pieszych na początku Odolanowskiej przy rondzie Sybiraków – korek na rondzie od strony dworca, Partyzanckiej i Głogowskiej, korek na Odolanowskiej od strony mostu i piesi przechodzący przez jezdnię w tym miejscu, no i jeszcze samochody zamierzające wjechać na rondo od strony byłej siedziby policji!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick