Ostrów zalany. Wystarczyło kilka minut deszczu [WIDEO] [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE]

33
Po kilkuminutowym oberwaniu chmury nad Ostrowem Wielkopolskim ulice zamieniły się w rzeki. Na wlkp24.info znajdziesz materiały wideo prezentujące zalane miasto.

Raptem kilkuminutowa ulewa wystarczyła, żeby ulice Ostrowa Wielkopolskiego zamieniły się w rzeki. Samochody mają problem z poruszaniem się. Piesi brodzą po kostki w wodzie, a ta przelewa się z chodników na ulice. Studzienki kanalizacyjne nie odebrały tak dużej ilości wody, która spadła w jednej chwili z nieba.

W ciągu zaledwie kwadransa spadło ok. 23 l/m2.

Zobacz, jak wyglądają ostrowskie ulice i osiedla kilka minut po przejściu ulewy.

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.

Kolejnych informacji szukaj pod nagraniami.

Ulica Harcerska

Aleja Słowackiego

Ulica Krotoszyńska (pod wiaduktem)

Wideo: Czytelniczka

Aleja Powstańców Wielkopolskich

AKTUALIZACJA – 19.15

Z informacji, które zebraliśmy ze wszystkich Komend Powiatowych PSP w regionie południowej Wielkopolski wynika, że epicentrum ulewy objęło jedynie powiat ostrowski. – Odnotowaliśmy ponad 20 interwencji. Wszystkie dotyczyły zalanych ulic, parkingów i posesji. Nie ma osób poszkodowanych – przekazał dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie.

Na obwodnicy Ostrowa, na wysokości Wtórku doszło także do dachowania samochodu osobowego. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Strażacy zostali wezwani także do Kwiatkowa, gdzie zapalił się dach jednej z posesji. Ogień udało się jednak szybko opanować.

W pozostałych powiatach mundurowi nie odnotowali wyjazdów związanych z załamaniem pogody.

AKTUALIZACJA – 20.09

Część samochodów w trakcie podróży przez zalane ulice Ostrowa straciło tablice rejestracyjne. Jeśli ktoś przejeżdżał w okolicach skrzyżowania Harcerskiej z Królowej Jadwigi, to „blachy” leżą przy płocie z siatki, na trawniku.

Na facebookowej grupie „Spotted: Ostrów” można znaleźć wideo prezentujące tablice wraz z lokalizacją, w której zostały znalezione. Kierowcy, macie ułatwione zadanie.

Link do wideo prezentującego zguby znajduje się tutaj.

AKTUALIZACJA – 20.13

A oto zdjęcia zalanego Ostrowa wykonane przez naszego Czytelnika.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

33 KOMENTARZE

 1. Wykładajmy dalej całe otoczenia nowych domów płytkami, po co ogródki, trawa, z tym tylko problem, wycinajmy drzewa na potęgę.
  Niebawem zaleje nas wszystkich podczas sporadycznych punktowych opadów i burz, a wcześniej wysmaży, w końcu na własną prośbę.

  • To się nazywa EKO więcej betonu deszcz potrzebny bardzo jest ale to się niema nic z ekologia zbieramy wode w beczki a oni i tak swoje wybudują zaraz będzie zakaz lania wody a kto daje Góra daje zezwolenia i Góra zabiera nam zakazy nakazy a same głąby kapuściane budownictwo rozszerzają

 2. No przecież tak będzie zawsze, studzienki kanalizacji nie czyszczenie na bieżąco, rynsztoki i krawężniki zarośnięte na niektórych ulicach jedynie co to są zamiatane w centrum miasta, a przecież to nie była tak intensywna ulewa jak rok temu w sierpniu. Na wszystko są pieniądze byle na pokaz a na porządek nie ma i jest ta jak jest.

 3. Więcej betonu,drzew w donicach, rewitalizacji chodników…. wydawanie bezmyśle pieniędzy na bzdety..pszczółki, pod mostem ktotoszyńskim to normalka może tam warto miliony przeznaczyć na przebudowę?

  • Tylko ciemniaku to fragment drogi, której zarządzanie nie leży w gesti miasta, pomyśl najpierw zanim coś głupiego napiszesz

 4. Budujmy stadiony za miliony a ludzi mieszkańców niech zalewa. Gdzie jest ta klika z Urzedu mo ze wkońcu się wezmą za modernizację kanalizacji udrożnieniu rur itp… A nie tylko się w mediach pokazywać.

 5. Garaże urzędu na pewno tradycyjnie zalane – czy ktoś to kiedyś opanuje? Zbiorniki retencyjne, struga ostrowska a jak zalewało tak zalewa.

 6. największe zalania są w miejscach, gdzie przebiega (teraz pod ziemią) Struga Ostrowska. To oczywiste, że to najniższe miejsca w mieście. „Źródło Strugi Ostrowskiej znajduje się w Wysocku Wielkim w pobliżu dawnej gorzelni, na wysokości zbiornika retencyjnego w okolicach ulicy Kamiennej Struga Ostrowska wchodzi do kanału, który otwiera się dopiero na wysokości zakładu Sklejka Eko, następnie uchodzi do Ołoboku pomiędzy ul. Strumykową a Północną. Jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku Struga Ostrowska była częściowo odkryta, obecnie jest skanalizowana, a rury, w które została „wpuszczona” mają średnice blisko 2 metrów. Niestety przy nawalnych opadach nawet ta średnica kanału nie pozwala na odprowadzenie wszystkich wód opadowych z centrum naszego miasta” – informacja z infostrow.pl

 7. No patrzcie Państwo. Zbiorniki retencyjne miały pomóc żeby nie zalewało już miasta. Pizgam. Co za beznadziejne miasto jakim jest Ostrów. Caryca tylko ten łeb w mediach. Byle się pokazać. Ten basen to se w D wsadź ludzie pomocy potrzebują a nie kolejnego bzdeta w miescie

 8. Rynsztoki czyszczą tylko tam gdzie Beatka jedzie tak samo jest z trawą bo koszą tylko krzyżówki studzienki kanalizacyjne nikt nie czyści zbiorniki rentencyjne nie zdają tego co powine być ciekawie czy urząd był zalany

 9. A może P. Redaktorze – zdjęcia zbiorników retencyjnych. Czy są pełne, jak pomogły. To był hit ostatnich lat

  • a może byś zadał sobie minimum trudu by sprawdzić, czy wodkan jest odpowiedzialny za czyszczenie studzienek DESZCZOWYCH?

 10. A nasza perełka samorządu jutro na sesji zabiera kolejny raz pieniądze z kolektora burzowego, który miałby odciążyć ul. Harcerską. Na inne, ważniejsze potrzeby. A mieszkańcy niech uczą się pływać. Nie będzie aquaparku to mają basen pod domem.

 11. Na krzywej koło torowiska wszystkie drzewa wycięte ,na staroprzygodzkiej przy szkole drzewa tak okaleczone ze az płakać się chcę ,wycinanie ,w ycinajcie ,betonujcie wszystko w koło ,kiedyś były skwerki i drzewa i kosa do koszenia ,teraz kosiarki są i po co ?? Jak sam beton w kolo

 12. Experci od biura prasowego urzędu powinni zabrać głos, napisać artykuł i nagrać videło. Nie, nie – oni działają tylo w łatwych, kolorowych i medialnych tematach, dlatego o powodzi u nich zfdjec nie zobaczysz..

 13. Jak widze Harcerska i Zana na tych filmikach i zdjeciach to mi sie przypomina jak Torzynski chcial wyburzyc stare bloki (te najstarsze) na Harcerskiej i otworzyc tam Struge bo Harcerska, Zana, Miciewicza, Konopnicka to zabudowana Struga.
  Byloby pieknie i bezpieczniej.

 14. Zażalenie do Boga ,deszcz jest potrzebny ale proszę aby nie ZAlewało mi pokoju mimo zamkniętego okna, nieźle lało ,straż miała zajęcie i to od razu ,podobna historia jak zawsze jak leje to zimpetem,mpy i szufelki idą w ruch.

 15. NAJLEPSZE JEST TO ŻE POŁOWA MIESZKAŃCÓW MIAST NIE WIE I NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY ŻE PŁACI PODATEK OD DESZCZU I ŚNIEGU ALE JAK NIE MA ŚNIEGU ANI DESZCZU TO KASA PRZESUWANA NA INNE PIERDY

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick