DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrów zalany. Wystarczyło kilka minut deszczu [WIDEO] [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJE]

Raptem kilkuminutowa ulewa wystarczyła, żeby ulice Ostrowa Wielkopolskiego zamieniły się w rzeki. Samochody mają problem z poruszaniem się. Piesi brodzą po kostki w wodzie, a ta przelewa się z chodników na ulice. Studzienki kanalizacyjne nie odebrały tak dużej ilości wody, która spadła w jednej chwili z nieba.

W ciągu zaledwie kwadransa spadło ok. 23 l/m2.

Zobacz, jak wyglądają ostrowskie ulice i osiedla kilka minut po przejściu ulewy.

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.

Kolejnych informacji szukaj pod nagraniami.

Ulica Harcerska

Aleja Słowackiego

Ulica Krotoszyńska (pod wiaduktem)

Wideo: Czytelniczka

Aleja Powstańców Wielkopolskich

AKTUALIZACJA – 19.15

Z informacji, które zebraliśmy ze wszystkich Komend Powiatowych PSP w regionie południowej Wielkopolski wynika, że epicentrum ulewy objęło jedynie powiat ostrowski. – Odnotowaliśmy ponad 20 interwencji. Wszystkie dotyczyły zalanych ulic, parkingów i posesji. Nie ma osób poszkodowanych – przekazał dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie.

Na obwodnicy Ostrowa, na wysokości Wtórku doszło także do dachowania samochodu osobowego. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Strażacy zostali wezwani także do Kwiatkowa, gdzie zapalił się dach jednej z posesji. Ogień udało się jednak szybko opanować.

W pozostałych powiatach mundurowi nie odnotowali wyjazdów związanych z załamaniem pogody.

AKTUALIZACJA – 20.09

Część samochodów w trakcie podróży przez zalane ulice Ostrowa straciło tablice rejestracyjne. Jeśli ktoś przejeżdżał w okolicach skrzyżowania Harcerskiej z Królowej Jadwigi, to „blachy” leżą przy płocie z siatki, na trawniku.

Na facebookowej grupie „Spotted: Ostrów” można znaleźć wideo prezentujące tablice wraz z lokalizacją, w której zostały znalezione. Kierowcy, macie ułatwione zadanie.

Link do wideo prezentującego zguby znajduje się tutaj.

AKTUALIZACJA – 20.13

A oto zdjęcia zalanego Ostrowa wykonane przez naszego Czytelnika.

Napisz do autora

Komentarze (33)
 • ...

  wtorek, 24 maja, 2022

  ale jak to? lodowisko, pszczele ule, basen, tężnia objazd inwestycji i inne pierdoły nie pomogły ?

  Odpowiedz
 • O
  Ola

  wtorek, 24 maja, 2022

  Wykładajmy dalej całe otoczenia nowych domów płytkami, po co ogródki, trawa, z tym tylko problem, wycinajmy drzewa na potęgę.
  Niebawem zaleje nas wszystkich podczas sporadycznych punktowych opadów i burz, a wcześniej wysmaży, w końcu na własną prośbę.

  Odpowiedz
 • M
  Maro

  wtorek, 24 maja, 2022

  No przecież tak będzie zawsze, studzienki kanalizacji nie czyszczenie na bieżąco, rynsztoki i krawężniki zarośnięte na niektórych ulicach jedynie co to są zamiatane w centrum miasta, a przecież to nie była tak intensywna ulewa jak rok temu w sierpniu. Na wszystko są pieniądze byle na pokaz a na porządek nie ma i jest ta jak jest.

  Odpowiedz
 • PRWKPU
  Pływająca rybka w kałużach po ulewie

  wtorek, 24 maja, 2022

  Więcej betonu,drzew w donicach, rewitalizacji chodników…. wydawanie bezmyśle pieniędzy na bzdety..pszczółki, pod mostem ktotoszyńskim to normalka może tam warto miliony przeznaczyć na przebudowę?

  Odpowiedz
 • J
  Jacek

  wtorek, 24 maja, 2022

  Budujmy stadiony za miliony a ludzi mieszkańców niech zalewa. Gdzie jest ta klika z Urzedu mo ze wkońcu się wezmą za modernizację kanalizacji udrożnieniu rur itp… A nie tylko się w mediach pokazywać.

  Odpowiedz
 • WT
  Wilhelm T.

  wtorek, 24 maja, 2022

  Garaże urzędu na pewno tradycyjnie zalane – czy ktoś to kiedyś opanuje? Zbiorniki retencyjne, struga ostrowska a jak zalewało tak zalewa.

  Odpowiedz
 • C
  ciekawy

  wtorek, 24 maja, 2022

  Jak tam nowa fura straży miejskiej? 😀

  Odpowiedz
 • O
  Osw

  wtorek, 24 maja, 2022

  Pytam się gdzie jest nasza kochana Pani Prezydent? Dalej objeżdża inwestycje?

  Odpowiedz
 • X
  xyz

  wtorek, 24 maja, 2022

  największe zalania są w miejscach, gdzie przebiega (teraz pod ziemią) Struga Ostrowska. To oczywiste, że to najniższe miejsca w mieście. „Źródło Strugi Ostrowskiej znajduje się w Wysocku Wielkim w pobliżu dawnej gorzelni, na wysokości zbiornika retencyjnego w okolicach ulicy Kamiennej Struga Ostrowska wchodzi do kanału, który otwiera się dopiero na wysokości zakładu Sklejka Eko, następnie uchodzi do Ołoboku pomiędzy ul. Strumykową a Północną. Jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku Struga Ostrowska była częściowo odkryta, obecnie jest skanalizowana, a rury, w które została „wpuszczona” mają średnice blisko 2 metrów. Niestety przy nawalnych opadach nawet ta średnica kanału nie pozwala na odprowadzenie wszystkich wód opadowych z centrum naszego miasta” – informacja z infostrow.pl

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  wtorek, 24 maja, 2022

  Ostrów zalany ? Po przeczytaniu artykułu odetchnąłem … myślałem, że chodzi o coś gorszego…

  Odpowiedz
 • S
  Seba

  wtorek, 24 maja, 2022

  No patrzcie Państwo. Zbiorniki retencyjne miały pomóc żeby nie zalewało już miasta. Pizgam. Co za beznadziejne miasto jakim jest Ostrów. Caryca tylko ten łeb w mediach. Byle się pokazać. Ten basen to se w D wsadź ludzie pomocy potrzebują a nie kolejnego bzdeta w miescie

  Odpowiedz
 • J
  Janusz

  wtorek, 24 maja, 2022

  Rynsztoki czyszczą tylko tam gdzie Beatka jedzie tak samo jest z trawą bo koszą tylko krzyżówki studzienki kanalizacyjne nikt nie czyści zbiorniki rentencyjne nie zdają tego co powine być ciekawie czy urząd był zalany

  Odpowiedz
 • M
  Margaret

  wtorek, 24 maja, 2022

  Studzienki czyszcza po ulewach.

  Odpowiedz
 • E
  Eko

  wtorek, 24 maja, 2022

  No i podlało betony, jeszcze więcej betonu!

  Odpowiedz
 • E
  ekolog

  wtorek, 24 maja, 2022

  A może P. Redaktorze – zdjęcia zbiorników retencyjnych. Czy są pełne, jak pomogły. To był hit ostatnich lat

  Odpowiedz
 • S
  SAS

  wtorek, 24 maja, 2022

  Po zimie brak drenażu studzienek a w WODKANIE PREMIE LECĄ i tak rok za rokiem mija – śmiechu warte.

  Odpowiedz
 • M
  mieszkaniec

  środa, 25 maja, 2022

  A nasza perełka samorządu jutro na sesji zabiera kolejny raz pieniądze z kolektora burzowego, który miałby odciążyć ul. Harcerską. Na inne, ważniejsze potrzeby. A mieszkańcy niech uczą się pływać. Nie będzie aquaparku to mają basen pod domem.

  Odpowiedz
 • S
  Stokrotka

  środa, 25 maja, 2022

  Na krzywej koło torowiska wszystkie drzewa wycięte ,na staroprzygodzkiej przy szkole drzewa tak okaleczone ze az płakać się chcę ,wycinanie ,w ycinajcie ,betonujcie wszystko w koło ,kiedyś były skwerki i drzewa i kosa do koszenia ,teraz kosiarki są i po co ?? Jak sam beton w kolo

  Odpowiedz
 • ;)

  środa, 25 maja, 2022

  Oj tam, czepiacie się tej prezydent – ważne, że jest „Perłą Samorządu”…

  Odpowiedz
 • L
  Leonis

  środa, 25 maja, 2022

  Experci od biura prasowego urzędu powinni zabrać głos, napisać artykuł i nagrać videło. Nie, nie – oni działają tylo w łatwych, kolorowych i medialnych tematach, dlatego o powodzi u nich zfdjec nie zobaczysz..

  Odpowiedz
 • A
  ateista2

  środa, 25 maja, 2022

  Jak widze Harcerska i Zana na tych filmikach i zdjeciach to mi sie przypomina jak Torzynski chcial wyburzyc stare bloki (te najstarsze) na Harcerskiej i otworzyc tam Struge bo Harcerska, Zana, Miciewicza, Konopnicka to zabudowana Struga.
  Byloby pieknie i bezpieczniej.

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  środa, 25 maja, 2022

  Zażalenie do Boga ,deszcz jest potrzebny ale proszę aby nie ZAlewało mi pokoju mimo zamkniętego okna, nieźle lało ,straż miała zajęcie i to od razu ,podobna historia jak zawsze jak leje to zimpetem,mpy i szufelki idą w ruch.

  Odpowiedz
 • RR
  RYBAPIŁA RYBAJADŁA

  środa, 25 maja, 2022

  NAJLEPSZE JEST TO ŻE POŁOWA MIESZKAŃCÓW MIAST NIE WIE I NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY ŻE PŁACI PODATEK OD DESZCZU I ŚNIEGU ALE JAK NIE MA ŚNIEGU ANI DESZCZU TO KASA PRZESUWANA NA INNE PIERDY

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz