Ostrów „zagłębiem” programistów? 100 miejsc pracy dla fachowców

0
Czy w Ostrowie Wielkopolskim powstanie nawet 100 nowych miejsc pracy? Prawdopodobnie. Dobre wieści płyną dla wszystkich, którzy znają się na programowaniu, robotyce, ale i dla pracowników administracji czy pracowników produkcyjnych. Tereny po byłej fabryce ZNTK trafiły w ręce inwestora, który chce rozwijać międzynarodową firmę z niemieckim kapitałem.

Firma Teamtechnik zakupiła 2,5 ha terenów inwestycyjnych w Ostrowie Wielkopolskim na obszarze byłej fabryki ZNTK „Wagon” przy ulicy Wrocławskiej. To połowa areału, który miasto miało do zaoferowania na sprzedaż. Przedsiębiorstwo z niemieckim kapitałem ma już siedzibę w Ostrowie Wielkopolskim, ale na razie zatrudnia 30 pracowników i zajmuje się serwisowaniem i nrazędziowaniem linii produkcyjnej pod Krakowem. Zarząd planuje zwiększyć tą liczbę w najbliższym czasie o około 70 osób. Jeszcze do końca bieżącego roku zatrudnienie będzie mogło znaleźć około 15 osób.

Teamtechnik zajmuje się budową maszyn do montażu i testowania linii produkcyjnych w branżach motoryzacyjnej, medycznej i solarnej. Dla przykładu, produkuje maszyny do testowania skrzyni biegów lub baterii do pojazdów elektrycznych. To pewnego rodzaju „fabryka dla fabryk”, a jednym z klientów firmy jest spółka Mahle z Krotoszyna.

Przedsiębiorstwo rusza z budową nowej hali typowo produkcyjnej i montażowej. Na terenach zakupionych od miasta za kwotę 1 297 750,00 zł (netto plus 23% VAT) pobudowana zostanie hala montażowa o powierzchni 1000 m2, hala produkcyjna o pow. 800 m2 i pomieszczenia biurowe zajmujące łącznie 1200 m2.

Ostrów Wielkopolski okazał się atrakcyjnym dla spółki miastem o dogodnej lokalizacji. Po zachodniej stronie kraju swoją lokalizację ma wiele firm – klientów Teamtechnik, stąd dogodne położenie. Po drugie, obwodnica Ostrowa umożliwia lepszą komunikację wielu przedsiębiorcom. Trzeci argument i jeden z najbardziej kluczowych dla inwestora to duża liczba specjalistów z zakresu programowania właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. Dziś na spotkaniu z dziennikarzami zarząd spółki Teamtechnik podkreślał, że w Krakowie zatrudnienie znaleźli ludzie, którzy pracowali lub mieli praktykę w ostrowskim ZAP-ie.  Innym „wabikiem” była dla firmy lokalizacja Ostrowa między Wrocławiem a Poznaniem – miastami, w których funkcjonują Politechniki szkolące programistów i inżynierów.

Kto będzię mógł liczyć na zatrudnienie i co z pozostałymi terenami przy ulicy Wrocławskiej? Odpowiedź w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick