Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Firma Teamtechnik zakupiła 2,5 ha terenów inwestycyjnych w Ostrowie Wielkopolskim na obszarze byłej fabryki ZNTK „Wagon” przy ulicy Wrocławskiej. To połowa areału, który miasto miało do zaoferowania na sprzedaż. Przedsiębiorstwo z niemieckim kapitałem ma już siedzibę w Ostrowie Wielkopolskim, ale na razie zatrudnia 30 pracowników i zajmuje się serwisowaniem i nrazędziowaniem linii produkcyjnej pod Krakowem. Zarząd planuje zwiększyć tą liczbę w najbliższym czasie o około 70 osób. Jeszcze do końca bieżącego roku zatrudnienie będzie mogło znaleźć około 15 osób.
Teamtechnik zajmuje się budową maszyn do montażu i testowania linii produkcyjnych w branżach motoryzacyjnej, medycznej i solarnej. Dla przykładu, produkuje maszyny do testowania skrzyni biegów lub baterii do pojazdów elektrycznych. To pewnego rodzaju „fabryka dla fabryk”, a jednym z klientów firmy jest spółka Mahle z Krotoszyna.
Przedsiębiorstwo rusza z budową nowej hali typowo produkcyjnej i montażowej. Na terenach zakupionych od miasta za kwotę 1 297 750,00 zł (netto plus 23% VAT) pobudowana zostanie hala montażowa o powierzchni 1000 m2, hala produkcyjna o pow. 800 m2 i pomieszczenia biurowe zajmujące łącznie 1200 m2.
Ostrów Wielkopolski okazał się atrakcyjnym dla spółki miastem o dogodnej lokalizacji. Po zachodniej stronie kraju swoją lokalizację ma wiele firm – klientów Teamtechnik, stąd dogodne położenie. Po drugie, obwodnica Ostrowa umożliwia lepszą komunikację wielu przedsiębiorcom. Trzeci argument i jeden z najbardziej kluczowych dla inwestora to duża liczba specjalistów z zakresu programowania właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. Dziś na spotkaniu z dziennikarzami zarząd spółki Teamtechnik podkreślał, że w Krakowie zatrudnienie znaleźli ludzie, którzy pracowali lub mieli praktykę w ostrowskim ZAP-ie. Innym „wabikiem” była dla firmy lokalizacja Ostrowa między Wrocławiem a Poznaniem – miastami, w których funkcjonują Politechniki szkolące programistów i inżynierów.
Kto będzię mógł liczyć na zatrudnienie i co z pozostałymi terenami przy ulicy Wrocławskiej? Odpowiedź w materiale filmowym.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz