Ostrów Wlkp. Jarmark Wielkanocny 2018 – sukces czy klapa?

8
Trwa jarmark wielkanocny na ostrowskim rynku. Podobnie jak w okresie świąt bożego narodzenia, i przed Wielkanocą w sercu miasta rozkładane są stragany z regionalnymi produktami, słodkościami czy rękodziełem. Nie da się ukryć, że dla wielu osób to jednak bożonarodzeniowy jarmark jest bardziej klimatyczny jeśli chodzi o atmosferę, ale może to właśnie teraz ostrowianie kupują więcej smakołyków?

To już kolejny jarmark wielkanocny na ostrowskim rynku. I znów tradycyjnie nie brakuje rękodzieła, wielkanocnych przysmaków, ale i takich które niekoniecznie kojarzą się z Wielkanocą. – Mamy sery górskie i faktycznie są z gór, produkują je nasi przyjaciele z Ludźmierza w województwie małopolskim koło Nowego Targu – zachęca Aleksandra Pawłowska, która na jarmarku prowadzi stoisko z serami. Jest też stragan z przyprawami, miodami czy gorącą czekoladą.

Dziś pogoda nie była najlepsza. I być może to sprawiło, że na jarmarku nie było tłumów takich, jakich oczekiwaliby sprzedawcy. A część z nich częściej zastanawiają się czy w kolejnym roku rozstawiać tu swoje stragany.

Są jednak tacy, którzy stoją murem za ideą jarmarku.

Jarmark przede wszystkim dedykowany jest ostrowianom, którzy mają na niego przyjść i poczuć przedświąteczny klimat.

Od dziś do środy na jarmarku dodatkowa atrakcja, która być może przyciągnie na rynek tych, którzy zastanawiają się czy warto tu przyjść. Foo-trucki, czyli ciężarówki z jedzeniem być może nie wprawią w wielkanocny nastrój, ale zaspokoją apetyt i to wieloma różnymi smakami. Organizatorem jarmarku jest miejska spółka Targowiska Miejskie.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  • 7
   1

   To raczej brak pomysłu obecnie zarządzających. Ubiegłoroczny bożonarodzeniowy jarmark – mimo magii i atmosfery świat – takze był realizowany bez pomysłu i serca. Ustawic budki, jadlo, muzyka i samo ma sięe kręcić. Samo nic się nie zrobi.

  • A na sesji słyszałam, że jarmarku nie będzie, bo nie ma pieniędzy w budżecie? To jak jest?

 1. 5
  4

  Klapa pomysłodawców a wśród nich matecka, kowalski, malag, urbaniak pamietacie? ale zapamiętajcie ich. Wymienieni bejkotali w różnych mediach o połączeniu imprez kultularnych z jarmarkiem. I co pozostał belkot.

 2. Do “ostrowianin” …. podaj jakieś propozycje, nie jestem uwikłany z żadną partią, ugrupowaniem, ale krytykować jest łatwo . więc co proponujesz ??? Napisz w czym widzisz problem , bo “samo się nie zrobi” to takie stwierdzenie …byle coś napisać..P.S Wesołych Świąt !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick