Ostrów Wielkopolski z honorową flagą Europy!

0
Honorowa flaga Rady Europy trafiła wczoraj w ręce Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. To prestiżowe wyróżnienie dla miasta przyznał Komitet Ministrów Rady Europy i jest drugim etapem w 4-stopniowej skali. Ostrów Wielkopolski zasłużył na tę nagrodę dzięki współpracy i aktywności międzynarodowej dla promocji idei jedności europejskiej.

To drugie wyróżnienie dla Ostrowa Wielkopolskiego. W 2017 roku otrzymał Dyplom Europejski. – Aby dostać flagę Europy miasto musi wykazać aktywność wobec młodych ludzi, swoje dobre relacje z innymi miastami. Te wszystkie aktywności i ich rezultaty dały możliwość wręczenia tej właśnie flagi – mówił Valeriu Giletczi, członek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Otrzymać tę flagę nie jest łatwo. Ostrów dołączył do elitarnego grona niewielu europejskich miast, które mają ją w swoim posiadaniu. – Jestem bardzo dumna z tego wyróżnienia, ale jestem też dumna z moich współpracowników, mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, a przede wszystkim z młodego pokolenia, którzy tak aktywnie i wspaniale promują ideę zjednoczonej Europy – mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick