Ostrów Wielkopolski z Flagą Rady Europy. „Dołączyliśmy do elitarnego grona”

9
O dołączeniu do elitarnego grona miast europejskich mówiła na kwietniowej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego prezydent Beata Klimek. Tak określiła przyznanie zarządzanemu przez siebie miastu Flagi Honorowej Rady Europy. W Polsce jeszcze tylko Warszawa i

Ostrów Wielkopolski otrzymał Flagę Honorową Rady Europy. Poinformowała radnych o tym prezydent Beata Klimek podczas kwietniowej sesji rady miejskiej. Jak podkreśliła, to

Nagroda przyznawana jest miastom wyróżniającym się „poprzez współpracę i aktywność międzynarodową oraz zasługi dla promocji idei jedności europejskiej”. – Przyznanie Flagi Europy jest drugim z czterech etapów wyłaniania laureatów Nagrody Europy. Dyplom Europy, który był pierwszym etapem, przyznano nam w 2017 roku – powiedziała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, że miasto w którym pani prezydent wraz z mieszkańcami walczy z homofobią, ksenofobią, faszyzmem, rasizmem otrzymało taką nagrodę?

    • Bo to przecież o to chodzi, żeby świat wiedział, iż faszyzm i „polskie obozy śmierci” to domena Polski z którą Niemcy i cała Europa musi walczyć. I żeby nikt nie uwierzył, że tylko Polska przeciwstawiła się faszyzmowi podczas II wojny światowej nie tak jak np. rząd Francji, Anglii, Włoch, Czechosłowacji, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Ukraińcom, ZSRR który solidarnie napadł na Polskę od wschodu razem z Niemcami i wielu innym krajom i nacjom, bo długo by jeszcze wymieniać. Więc teraz trzeba w naszym mieście wg pani prezydent walczyć z odradzającym się faszyzmem, homofobią, ksenofobią i rasizmem, bo jakiś idiota pobazgrolił płot przy starej parowozowni, jak to tłumaczyła na ostatniej sesji RM.

    • Zapomniałeś o Ustaszach z Chorwacji, którzy też przystąpili do Hitlera. Ale wybaczam bo są państwa choćby takie jak Litwa, Łotwa itp.

  2. Gdy Skiba członek zespołu BiG CyC wypiął swój tyłek ze sceny na Jerzego Buzka to kapela została umieszczona na bilbordach w Ostrowie „tu mieszkamy”. Zaraz potem za rządów Urbaniaka Jerzy Buzek został honorowym obywatelem miasta Ostrowa. Teraz kiedy to pani prezydent walczy z faszyzmem w Ostrowie miasto otrzymuje Flagę Europy. Coś mi tu nie gra.

  3. Zamiast tej „flagi”.. przydało by się zachęcić inwestorów i firmy aby zechcieli inwestować w Ostrowie Wlkp. Bo Ostrów się zwija… nie ma tu nic co by zachęcało do zamieszkania w tym mieście!! A co do tej ” flagi” to zwykły kawał materiału!! Każda firma ma swój kawałek „flagi” materiału Ma Donald, Orlen, Tesco itd.. Unią europejską to nie państwo tylko że zrzeszanie kilku państw. Więc tą flagą można sobie…..

  4. Pani prezydent przyczynia się do forsowania opinii lewaków z europy, że Polacy i ostrowianie, to faszyści. Kto taką osobę wybierał na prezydenta miasta?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick