Ostrów Wielkopolski oczami osób na wózku inwalidzkim

1
Choć tyle mówi się o likwidowaniu barier architektonicznych wiele obiektów, ulic, chodników i instytucji publicznych w Ostrowie Wielkopolskim wciąż sprawiają problemy osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

We wtorek mieliśmy okazję zaobserwować jak osoby na wózku inwalidzkim pokonują bariery architektoniczne w naszym mieście, dowiedzieliśmy się co sprawia im największą trudność, z czym najzwyczajniej sobie nie radzą i co należałoby zmienić.

Karol, Karolina i Sylwia – z którymi rozmawialiśmy to osoby niepełnosprawne od urodzenia. Są uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Tęcza przy ul. Odolanowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Pogodzili się już ze swoją niepełnosprawnością i starają sobie z nią radzić, ale nie ukrywają, że niemalże każdego dnia napotykają w mieście na wiele barier architektonicznych – bez pomocy innych nie byliby sobie w stanie poradzić.

Od 2015 roku w Ostrowie Wielkopolskim działa Zespół ds. Likwidacji Barier Architektonicznych, którego członkiem jest pan Dariusz Peśla – osoba, która również porusza się na wózku inwalidzkim.

Pan Dariusz przyznaje, że odkąd powstał zespół, wiele barier zostało zlikwidowanych jednak wiele wniosków jakie złożyli członkowie zespołu w Urzędzie Miast nadal czeka na realizację – Na ponad 80 zgłoszonych zadań zrealizowanych zostało ponad 50. To jest bardzo dużo jak na 3 lata funkcjonowania Zespołu. Wiemy już, że będzie prowadzona rewitalizacja ul. Wiosna Ludów – Deptak, tak by osoby niepełnosprawne mogły się tamtędy swobodnie poruszać – mówi pan Dariusz.

Więcej na ten temat w środowych Wydarzeniach Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick