Ostrów Wielkopolski gotowy na pierwszy dzień szkoły

0
3 września rozpocznie się nowy rok szkolny, a co za tym idzie wzrośnie ruch w okolicach szkół podstawowych i średnich. Straż miejska wraz z policją organizują w tym czasie wiele akcji prewencyjnych, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom. Zmiany w ostrowskich placówkach zamierza wprowadzić także wydział edukacji i sportu urzędu miejskiego.

Bojaźliwość, rozkojarzenie i przestawienie się z czasu wakacyjnego na szkolny. To najczęstsze przyczyny wypadków w pierwszych dniach września. Uczniowe wracają do szkół, a co za tym idzie, służby mundurowe postawione są w stan gotowości, żeby zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Straż miejska Ostrowa Wielkopolskiego ma już za sobą pierwszy etap przygotowań do nowego roku szkolnego.

Od września do czerwca straż miejska także będzie prowadzić działalność prewencyjną, która ma na celu pobudzić uwagę naszych pociech w drodze do szkoły i do domu.

Pierwszego dnia roku szkolnego przy ostrowskich placówkach pojawią się także policjanci, którzy nie tylko zadbają o bezpieczeństwo, ale także będą uczulać dzieciaki przed niebezpieczeństwami na drodze.

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim zadbał natomiast o odpowiednie oznakowanie. Apeluje także do kierowców o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie w okolicach szkół.

Bezpieczeństwo to także wszelkie zachowania wewnątrz placówek. Naczelnik wydziału oświaty w urzędzie miejskim, pani Anna Grabek – gość programu „Komentarze i Opinie”, także ma pomysł na podwyższenie bezpieczeństwa w ostrowskich szkołach. Wprowadzenie specjalnych stref dla rodziców, miałoby ograniczyć przebywanie na terenie szkoły przypadkowych gości.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick